Foto : Çağlar Süren

Yiğit Timur, İkinci Sınavı İçin İngiltere’de

Kategori : Dünya Rallikros Şampiyonası

Genç pilot Yiğit Timur, Tok Sport WRT ve Avitaş Motorsport adına ülkemizi Dünya Rallikros Şampiyonası RX Lites sınıfında temsil etmek üzere bu kez İngiltere yolcusu.

RX Lites kategorisinde start aldığı Portekiz’de tamamen Türk mühendisleri tarafından üretilen, yarışın resmi otomobili Control 4 ile mücadele eden Timur, deneyimli rakipleri ile tam anlamıyla kıran kırana bir mücadele çıkarmayı başarmıştı. İzleyicilerin hayranlığını ve rakiplerinin saygısını kazanan pilotumuz, deneyimsizliği ve son turda pit alanıyla kesilen intercom bağlantısı nedeniyle yaşadığı talihsizlik sonucu yarışı 4. olarak tamamlamış, ancak bu bile beklentilerin çok üstünde bir sonuç olmuştu.

24-25 Mayıs’ta İngiltere Lydden Hill’de koşulacak sezonun ikinci yarışı yine büyük heyecana sahne olacak. 37 otomobilin kayıt yaptırdığı Dünya Rallikros Şampiyonası’nın 2. yarışı, rallikrosun beşiği olarak bilinen en özel pist Lydden Hill’de koşulacak. 1955’te kurulan pistin en büyük özelliği ise, yarışların tamamını tek noktadan izleyebilen dünyadaki tek pist olması.

Portekiz’de gösterdiği mücadele ile tüm Türkiye’yi ekran başına kilitleyen Yiğit Timur, bu yarışta yine finale çıkmalarının kendisi adına büyük bir başarı olacağını belirtti. Türkiye Ralli Şampiyonası’nda genel klasman 3.’sü durumunda bulunan Tok Sport WRT pilotu, hayatındaki ilk rallikros startını Portekiz’de, kendisinden çok daha tecrübeli pilotlar ile aldığını ancak Portekiz’de olabildiğince deneyimini artırmaya çalıştığını, rallikrosun yetenekle birleştirilmesi gereken birçok teknik parametresi olduğunu ve öğrendiklerini İngiltere’de uygulayabilmek için artık geri sayımda olduklarını söyledi.

Yiğit Timur’un Türk bayrağı taşıyan Control 4 ile mücadele edeceği Dünya Rallikros Şampiyonası 2.ayağı, 25 Mayıs Pazar günü saat 17.00’de yine NTVSpor kanalından canlı olarak yayınlanacak.