Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 774

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 789

Yiğit Timur RX Lites Podyumu İçin İsveç’te Piste Çıkıyor

Kategori : Dünya Rallikros Şampiyonası

Dünya Rallikros Şampiyonası bu hafta sonu İsveç’in Höljes kasabasında yer alan pistte organize ediliyor. Tasarımı ve üretimi Avitaş tarafından İstanbul’da gerçekleştirilen RX Lites Rallikros otomobillerinin de yarışacağı Höljes’te genç Türk Pilot Yiğit Timur da start alacak.

Yiğit, geçtiğimiz hafta Finlandiya’da organize edilen 3. ayak sonunda büyük bir başarıya imza atarak podyumun ikinci basamağında yer almış, kazandığı puanlarla da Şampiyona klasmanında ikinciliğe yükselmişti. Yiğit yarış öncesi oldukça istekli görünüyor: “Her yarış öğrenmeye ama aynı zamanda da hızlanmaya devam ediyoruz. RX Lites serisinde yarışan herkes kazanmaya odaklı ve çok hızlı. Böylesine yüksek rekabetin olduğu bir ortamda takımım Toksport ‘un otomobilimi benim sürüş stilime göre hazırlaması en büyük desteğim. Önümüzde sezonun belki en zor yarışlarından birisi var. Hem katılım sayısı 14’e çıktı hem de buradaki seyirciler inanılmaz. RX Lites’a olan ilgi her geçen gün artıyor ve bu ilgi karşısında Türk Bayraklı bir otomobille yarışmak benim için büyük gurur. Elbette yine tek hedefimiz var, podyumda yer almak ve RX Lites Şampiyonası için mümkün olan en yüksek puanları toplayabilmek.”

Höljes, rallikros pistiyle ünlü küçük bir İsveç kasabası. İskandinav Şampiyonası’nın da en önemli merkezlerinden birisi olma özelliğine sahip. Norveç’e olan yakınlığı nedeniyle bölgenin tüm motorsporseverleri bu piste koşuyor. Bu yıl ilk kez gerçekleşen Dünya Rallikros Şampiyonası’nın Höljes’e gelmesiyle sezonun seyirci rekorunun kırılması, yaklaşık 30.000 dolayında merkalının hafta sonu bu piste gelmesi bekleniyor.

İsveç’li Kevin Eriksson Şampiyonada lider durumda, Yiğit Timur ikinci sırada yer alırken, yine İsveç’ten Sebastien Eriksson üçüncü durumda. Cumartesi ve Pazar koşulacak 4 sıralama yarışı, 2 yarı final ve son olarak final yarışları sonrasında podyumun sahipleri belli olacak. Pazar günü gerçekleşecek final yarışı NTVSpor’dan canlı olarak yayınlanırken, her bir yarışın sonuçları rxlites.com resmi internet sitesinden anında duyurulacak.