Yiğit Timur Tecrübe Kazanıyor

Kategori : Dünya Rallikros Şampiyonası

24-25 Mayıs’ta İngiltere Lydden Hill’de koşulan Dünya Rallikros Şampiyonası’nın 2. yarışında ülkemizi temsil eden genç pilot Yiğit Timur, TOK Sport ve Avitaş Motorsport desteğinde XL Lites kategorisinde mücadele etti.

NTVSPOR kanalından canlı olarak yayınlanan yarışta; Türk bayrağı taşıyan Control 4 ile mücadele eden Timur, eleme yarışlarında çok iyi bir performans sergilediği yarışta yarı finalde büyük bir şanssızlık yaşadı. Genç pilot, son derece başarılı götürdüğü yarı finalde, finale yükselebilmesi için gereken üçüncülüğü kovalarken, önündeki otomobilin patlayan lastiği nedeniyle zaman kaybetti. Kaybettiği yaklaşık 2 saniyelik zaman nedeni ile final şansını kaybeden pilotumuz Yiğit Timur, bu yarıştan elde ettiği 13 puan ile RX Lites serisinde 6.lıkta yer aldı.

Timur yarışın ardından “Yarı finalde çok zorlu bir gruba düştük. Önümüzde Eriksson ve Göransson, yanımda Nelson Piquet Jr. ve arkamızda Westlund ile gride dizildik. Çok iyi start aldık ve ilk turda jokeri kullandık Göransson ile. Diğer jokeri kullanmayan üçlüye çok yakın olarak jokerden çıktık ve Göransson ile grubu yakaladık. Bu sırada Westlund lastik patlattı ve spin attı. Göransson ile tampon tamponaydık, Göransson Westlund’ın pist üzerinde yaşattığı riski geçebildi fakat ben Westlund’dan kaçamadım ve çarptım. Havalandım, Westlund ise yarış dışı kaldı. Göransson’a göre çok vakit kaybettik. Rotumuz da bu arada bozuldu. Ardından Nelson Piquet Jr jokerden çıkarken yan yana geldik fakat pozisyon ve aracımızdaki dezavantajlı durum nedeniyle Nelson Piquet Jr bizi geçti, üçüncü duruma düştüm. Bir sonraki turda ise Eriksson joker turundan çıkardan Nelson ile aramızda girdi ve dördüncü olarak bitirerek finale çıkamadık. Talihsiz bir hafta sonu geçirdik. Maalesef kategorimizde sürekli şanssızlıklar bizi buldu. Aracımızda Westlund’a çarpmamış olsaydık problem yaşamayacak ve Nelson’ın önünde yarı finali geçebilecektik. Bir sonraki yarış 28-29 Haziran tarihlerinde Finlandiya’da. İkinci yarış sonunda tecrübemiz ve hızımız arttı. Eminimki, Finlandiya yarışından itibaren Control 4’le gerekeni yapmaya başlayacağız.” açıklamasını yaptı.