2023 Autobild “Connected Car” Ödülü Peugeot’nun

Kategori : Otomotiv

Peugeot’un yeni Panoramic i-Cockpit®’i, Auto Bild ve Computer Bild’ın Alman okuyucularını etkilemeyi başardı ve “Eğlence” kategorisinde “Connected Car 2023” ödülüne layık görüldü. Bu yenilikçi ürün, Auto Bild’ın ve Computer Bild’ın yeni sayılarında detaylı bir şekilde incelenecek. İlk kez yeni Peugeot E-3008’de ortaya çıkan bu teknoloji, modern araç içi deneyimin nasıl olması gerektiğinin mükemmel bir örneği.

Yeni Panoramic i-Cockpit®’in 21 inçlik yüksek çözünürlüklü kavisli panoramik ekranı, aracın içinde adeta bir sanat eseri gibi duruyor. Kompakt ve zarif tasarlanmış direksiyon simidi ve kişiselleştirilebilir dokunmatik i-toggles düğmeleri, kullanıcılara sık kullanılan fonksiyonlara hızlı ve kolay erişim imkanı sunuyor. Aracın içinde bulunurken, göğüs panelinin üzerindeki bu ekranın montaj sisteminin görünmez olması, sadece estetik bir zarafet değil, aynı zamanda fonksiyonel bir ustalık örneği.

Direksiyonun hemen üzerinde yer alan enstrüman paneli, sürüşle ilgili tüm bilgileri anında gözler önüne seriyor. Diğer yandan, sağ taraftaki dokunmatik ekran ise ısıtma/soğutma, navigasyon, medya ve bağlantı sistemlerini parmaklarınızın ucuna getiriyor. Bu teknolojik harikayı kullanırken, Peugeot’un nasıl bir dönüşüm geçirdiğini ve kullanıcı deneyimini nasıl en üst düzeye çıkardığını gerçekten hissedebiliyorsunuz.

Peugeot Ürün Direktörü Jérome Micheron’ın dediği gibi, bu, Peugeot i-Cockpit®’in geçirdiği en büyük metamorfoz ve bu değişim, kullanıcılara sadece güvenli bir sürüş sunmakla kalmıyor, aynı zamanda konfor ve iç mekanda birinci sınıf bir deneyim sunuyor.

“Connected Car” Ödülü ve Önemi

Bu ödül, Auto Bild ve Computer Bild tarafından onuncu kez veriliyor ve otomobil endüstrisinin dijital dönüşümünü kutluyor. 21 Eylül’den 22 Ekim’e kadar süren oylama sürecinde, teknoloji şirketleri, tedarikçiler ve otomobil üreticilerinin yenilikçi fikirleri değerlendirildi. Dijital gelişmeler, mobiliteyi daha güvenli, sürdürülebilir ve eğlenceli hale getiriyor. Güvenlik, eğlence, yeni mobilite ve Pioneer Ödülü dahil olmak üzere her yıl farklı kategorilerde yenilikçilikler ödüllendiriliyor. Her yıl, güvenlik, eğlence, yeni mobilite ve Pioneer Ödülü de dahil olmak üzere 7 farklı kategoride ve 2 editöryal ödülde en yenilikçi şirketlere veriliyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git