MG4 Luxury MY2023 Exterior

Elektrikli MG4, Avrupa Pazarında Zirvede

Kategori : Elektrikli Otomotiv

MG4 Electric, Avrupa’da sınıfının en çok satan elektrikli otomobili olarak ön plana çıktı. MG, elektrikli mobilitede yaptığı yatırımlar ve üstün teknolojiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Marklines verilerine göre, MG4 Electric, Avrupa’da ilk dokuz ayda 51.660 adet satılarak %25 pazar payına ulaştı ve İngiltere ile Türkiye de dahil olmak üzere Avrupa’nın her yerinde en çok tercih edilen model oldu.

577 kilometre menzile sahip MG4 Electric, ısı pompası teknolojisi sayesinde soğuk hava koşullarında bile tam performans sergileyebiliyor. Ecobest Challenge testlerinde %94,25 menzil verimliliği elde eden model, piyasadaki en verimli otomobillerden biri olarak gösteriliyor. Türkiye’de 1 milyon 219 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan MG4 Electric, 80 bin TL’lik takas desteği ve kasım ayına özel %0,59 faizli kredi imkanı ile dikkat çekiyor.

Bu başarı, otomotiv devi SAIC tarafından üretilen köklü İngiliz otomobil markası MG’nin elektrikli mobilite alanındaki yenilikçi yaklaşımının ve yüksek teknolojik ürünlerinin bir sonucu. MG4 Electric, Euro NCAP’tan 5 yıldız alarak güvenliğini kanıtladı ve sürüş keyfi yüksek bir model olarak öne çıkıyor. Sınıfının en ince ve hafif bataryasına sahip olan bu model, modüler ölçeklenebilir platformu sayesinde geniş bir kabin sunuyor.

Türkiye’de Comfort ve Luxury donanım seviyelerinde sunulan MG4 Electric, şehir içi kullanımda 492 ila 577 kilometre arasında menzil sunuyor. CATL tarafından üretilen bataryası ve ısı pompası teknolojisiyle rakiplerinden ayrılıyor. MG4 Electric, Türkiye’de de en fazla tercih edilen elektrikli model olma özelliğini taşıyor ve kasım ayına özel avantajlarla otomobil severleri cezbediyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git