Güçlü Performans, Zarif Tasarım: HONGQI E-HS9

Kategori : Elektrikli Otomotiv

Türkiye otomobil piyasasına Çin’in prestijli markalarından biri olan HONGQI’nin elektrikli modeli E-HS9, D ve D Motorlu Araçlar A.Ş. çatısı altında yer alan Yeniköy Motors ve Aston Martin Türkiye tarafından tanıtıldı. İstanbul’un gözde mekanlarından Swissotel Bosphorus’ta düzenlenen görkemli lansmana iş, sanat, spor dünyasından ve cemiyet hayatından 300’e yakın seçkin davetli katıldı. Etkinlik, Trabzonspor Başkanı Ertuğrul Doğan, Hatayspor Teknik Direktörü Volkan Demirel ve Başakşehir’in yetenekli futbolcusu Deniz Türüç gibi önemli isimlerin yanı sıra Çin Başkonsolos Yardımcısı Wu Jian ve delegasyonunun da hazır bulunmasıyla renklendi.

D ve D Motorlu Araçlar A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanı Nevzat Kaya gecede yaptığı konuşmada, “Bu akşam burada, Faw Group’un lüks otomobil markası HONGQI’nin Türkiye’deki tanıtımını yapmanın heyecanını ve mutluluğunu sizlerle paylaşıyoruz. Çin Devlet Başkanı’nın da tercihi olan bu prestijli markanın E-HS9 modeli ile Türkiye’deki otomobil severlere benzersiz bir deneyim sunmayı hedefliyoruz,” ifadelerini kullandı.

Çin Başkonsolos Yardımcısı Wu Jian ise yaptığı konuşmada, HONGQI markasının Türkiye pazarında sürüş keyfi ve konfor sunacağına vurgu yaparak, “HONGQI, yıllardır Çin’in diplomatik ve devlet protokollerinde bir simge olarak yer aldı. İnanıyorum ki Türkiye’deki başarılı lansman sonrası bu mükemmel sürüş deneyimini Türk dostlarımıza da sunacağız,” dedi. Wu Jian, ayrıca Türk ve Çin otomobil sektörleri arasında iş birliğinin artırılmasının her iki ülke için de fırsatlar yaratabileceğinin altını çizdi.

Lansman, ses ve görsel efektlerle süslenmiş bir sunumla devam ederken, katılımcıların ilgisi tamamen E-HS9 modeline yöneldi. Bu elektrikli araç, boyutları ile kendi segmentinin en büyük elektrikli modeli olma özelliğine sahip. Ayrıca 245 kW (551 HP) gücündeki elektrik motoru ve 751 Nm tork ile 0’dan 100 km/s hıza sadece 4,8 saniyede ulaşabilen dinamik bir yapıya sahip. 99 kWh kapasiteli batarya paketi ile 480 kilometreye kadar menzil sunan HONGQI E-HS9, sürüş kolaylığı, yüksek konfor ve gelişmiş teknolojik özellikleri ile SUV segmentinde yeni standartlar belirleyeceğin vaat ediyor. Yüksek kalite anlayışı ve son teknolojiyle donatılmış bu model, sürüş güvenliğini ve konforunu ön planda tutarak elektrikli araçlar arasında farkını ortaya koyuyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git