Ferrari, SF90 XX Stradale ve SF90 XX Spider Modellerini Tanıttı

Kategori : Otomotiv

Ferrari, sınırlı üretim SF90 XX Stradale ve SF90 XX Spider modellerini Fiorano Pisti’nde otomobil severlerin beğenisine sundu. Yeni V8 motorlu PHEV modeller, Ferrari’nin yol modellerinin performansını zirveye taşıyor. SF90 XX Stradale’den 799 adet, SF90 XX Spider’den ise 599 adet üretilecek.

Son 20 yılda Ferrari, birçok özel modelle adından sıkça söz ettirdi. XX programı kapsamında üretilen FXX-K EVO gibi modeller, büyük başarılara imza attı. Bu birikimle Ferrari, iki farklı mühendislik yaklaşımını birleştirerek yüksek performanslı, yol onaylı otomobiller üretme kararı aldı.

SF90 XX Stradale, SF90 Stradale’nin performansını daha da artırarak, en yüksek performanslı Ferrari yol otomobili olma hedefiyle tasarlandı. PHEV güç aktarma sistemiyle 1030 cv maksimum güce ulaşıyor. Özellikle aerodinamik verimliliğiyle dikkat çeken model, ilk kez bir Ferrari’de 250 km/s hızda 530 kg bastırma kuvveti sağlayan sabit bir arka spoylerle donatıldı.

SF90 XX Spider ise, SF90 XX Stradale ile aynı teknolojik özelliklere sahip olup, aynı zamanda özel olarak geliştirilen kokpit hava akışıyla mükemmel konfor sunuyor. Tasarımında Ferrari geleneğine uygun unsurlar öne çıkıyor ve tavanı 14 saniyede açılıp kapanabiliyor.

Her iki model de Ferrari’nin müşterilere sunduğu 7 yıllık bakım programından faydalanacak. Bu program, otomobillerin ilk yedi yılı boyunca düzenli bakım ihtiyaçlarını kapsıyor ve dünya genelindeki tüm resmi bayilerde geçerli. Bu özel hizmet, Ferrari’nin kalitesini ve müşteri odaklı yaklaşımını yansıtıyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git