Ford Otosan’ın Transit Custom’a 2024 Uluslararası Ticari Araç Ödülü

Kategori : Otomotiv

Ford Otosan’ın Yeniköy Fabrikası’nda üretimi gerçekleşen Transit Custom, “2024 Uluslararası Yılın Ticari Aracı” ödülünü kazandı. Yeniköy Fabrikası, geçtiğimiz haftalarda yenilenmiş ve görkemli bir açılış töreniyle hizmete girmişti. Yeni nesil Ford Transit Custom, Avrupa’nın önde gelen ticari araç fuarlarından biri olan Lyon’daki Solutrans fuarında bu ödülü alarak ilk uluslararası başarısını elde etti.

Bu ödül, ticari araçlar konusunda deneyimli Avrupalı gazetecilerden oluşan bir jüri tarafından verildi. Aynı zamanda, yeni Ford Ranger “2024 Uluslararası Pick-up Ödülü”nü kazanarak Ford Pro’nun Avrupa ticari araç pazarındaki liderliğini pekiştirdi.

Ford Otosan Lideri Güven Özyurt, Transit Custom’un bu ödülle Türkiye’nin üretim ve mühendislik kalitesini vurguladığını ifade etti. Ford Pro Avrupa Genel Müdürü Hans Schep ise, Transit Custom’a verilen bu prestijli ödülle gurur duyduklarını belirtti. Custom, 1 tonluk van segmentindeki müşterilere yönelik yenilikçi çözümler sunmak için sıfırdan tasarlandı.

Transit Custom, 2012’den bu yana Ford Otosan’ın üretim üssü olup, 2013 ve 2020 yıllarında da “Yılın Uluslararası Ticari Aracı” seçilmişti. Yeni nesil Transit Custom, Ford’un global yetkinliklerinden yararlanılarak üretildi ve Yeniköy Fabrikası’ndaki ilk araç oldu. Ford Otosan, E-Transit Custom ile elektrifikasyon stratejisinde önemli bir rol oynayacak.

Ayrıca, Ford Pro IVOTY ve IPUA ödüllerini aynı yılda 3 kez kazanan tek otomotiv şirketi oldu, bu da Ford’un 2013 ve 2020’deki başarılarını tekrarladığını gösteriyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git