Santa Fe, Sıra Dışı Tasarımı ile Yeniden Doğuyor

Kategori : Otomotiv

• Hyundai’nin sevilen SUV modeli Santa Fe, radikal bir dönüşümle yeni bir karakter kazanıyor.

• Zarif detaylarıyla öne çıkan Santa Fe, alışılmışın dışında tasarımıyla daha etkileyici bir görünüm sunuyor.

• Geniş iç alan, konforlu bir yaşam alanı oluştururken, çoğunlukla çevre dostu materyallerden oluşuyor.

Hyundai Santa Fe’nin dünya lansmanı Ağustos ayında gerçekleştirilecek ve modelin ilk görüntüleri paylaşıldı. Hyundai Motor Company, tamamen yenilenmiş yeni Santa Fe ile tüm gözleri üzerine çekerken, aynı zamanda beşinci nesil ile D-SUV segmentindeki yerini koruyor.

Yeni model, önceki nesilden daha çarpıcı bir etki yaratırken, hassas şekilde ayrıntılandırılmış bir dış tasarım ve genişletilmiş bagaj kapağından süzülen ferah ve çok yönlü bir iç mekan sunuyor. Yeni Santa Fe’nin kare biçimli yapısı ve farklı silueti, uzun aks mesafesi ve geniş bagaj kapağı alanını etkin bir şekilde kullanıyor. Araç ön tarafı, yüksek motor kapağı ve H şeklindeki farlarıyla, cesur ve belirgin çamurluklarla birleşiyor. H şeklindeki ön farlar, görsel birlik oluşturmak için H motifli alt ön tasarımla uyumlu. Bu sayede, H şeklindeki tasarım unsurları ile Hyundai’nin “H” logosu yeni bir yorum kazanıyor.

Yan perspektiften bakıldığında, uzatılmış aks mesafesi cesur bir tavan hattı oluşturuyor. Çamurlukların etrafındaki büyük hacim, keskin bir şekilde tasarlanmış 21 inçlik jantları içeriyor ve bu unsurların hepsi yeni SUV’a güçlü ve maceraperest bir görünüm veriyor.

Yeni Santa Fe’nin iç mekanı, son derece geniş ve yatay bir düzenle tasarlanmış. Bu genişliği tamamlayan düz bagaj kapağı, açıldığında arkada balkon benzeri bir his yaratan geniş bir iç hacim sunuyor. Tamamen katlanabilir ikinci ve üçüncü sıra koltuklar, segmentinde öncü iç alan sunuyor.

Ayrıca canlı renkteki koltuklar ve tavan döşemesi, önceki nesle göre daha geniş bir his sağlarken, yumuşak dokunuşlu ahşap desenli süslemeler ve ince işlemeli Nappa deri koltuklar araca sofistike bir hava katıyor. Yeni SUV ayrıca çeşitli sürdürülebilir malzemeler içeriyor. Süet tavan döşemesi, paspaslar, ikinci ve üçüncü sıra koltuk arkalıkları, geri dönüştürülmüş plastikten üretilirken hava yastığı ve kapı panelleri çevre dostu yapay deriden yapılmış. Doğal ışıktan esinlenen iç ve dış renkler, yeni Santa Fe’nin benzersiz tarzını vurgulayarak kullanıcısına şehir yaşamında veya açık hava etkinliklerinde ilham ve canlılık sunuyor.

Hyundai Santa Fe’nin dünya prömiyeri, Ağustos ayında Hyundai’nin YouTube kanalında yapılacak.

Son Haberleri :

Yukarı Git