Bitci Racing İtalya’ya Açılıyor

Kategori : Pist

Geçtiğimiz yıl Türkiye Pist Şampiyonası’nda yarışan Dalokay ve Eröge, bu sezon İtalya’da start alacak. Gruppo Peroni Race tarafından organize edilen Coppa Italia Turismo, 2022 sezonunda iki Türk sporcuyu, Vedat Ali Dalokay ve Demir Eröge’yi ağırlıyor.

Geçtiğimiz yıl Türkiye Pist Şampiyonası’nda yükselen grafiği ile dikkat çeken ve sezonu Super Grup ikincisi olarak tamamlayan genç sporcu Vedat Ali Dalokay, bu sezon Bitci Racing renklerine katıldı. Takımın İtalya macerasında yer alacak diğer pilot ise 2021’de Maxi Grup’ta Audi TT’si ile verdiği mücadele ile göz dolduran Demir Eröge oldu.

Çıtayı yükseltiyoruz!
Geçtiğimiz yıl, katıldığı her branşta şampiyonluk hedefi ile start alan ve 3 şampiyonada 5 şampiyonluk elde etmeyi başaran Bitci Racing’in Takım Direktörü İbrahim Okyay, ‘2021 yılında deneyimli ekibimiz ile yepyeni bir takım kurduk. Pilotlarımız Zekai Özen, Turgut Konukoğlu ve Ertan Nacaroğlu ile karting, pist ve offroad branşlarında şampiyon olduk. Ayrıca 2 tane de takımlar şampiyonluğu elde ettik. Şimdi amacımız ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek. Çıtayı yükseltiyoruz. Zekai bu sene Belçika’da, Vedat ve Demir ise İtalya’da yarışıyor. Ülkemizde başarılı olmuş sporcuları yurt dışında da deneyim sahibi yapmak bu seneki temel amacımız.’, dedi.


İtalya ve Belçika’da 10 yarış
Bitci Racing 2022 sezonunda yurt dışında karting ve pist branşlarında 10 yarışlık yoğun bir program takip edecek. Programın İtalya’daki pist ayağı ise 8-10 Nisan tarihlerinde ünlü Mugello Pisti’nde start alacak. Takımın Türkiye programı ise yakında açıklanacak.

Vedat Ali Dalokay, ‘Uzun yıllar yaşadığım İtalya’ya bu kez ülkemi sporcu olarak temsil etmek için dönüyorum. İlk hedefim tecrübe kazanmak, ama elbette gözüm podyumda! Takımım Bitci Racing’in deneyimli ekibi bana bu konuda en büyük destek olacak ve verdikleri bu şans için çok mutluyum. Sponsorlarım Stafu, 2A, Rehau, Sonia, Jeneratör ve Fly-Inn’e destekleri için teşekkür ederim.’, dedi.

Demir Eröge ise ‘Yarışmak benim için bir tutku. Bu spora oldukça geç yaşta başladım ve kısa sürede çok yol kat ettim. Her geçen gün daha çok tecrübe ediniyorum. İtalya yarışları ve Bitci Racing’in deneyimi bu konuda benim için büyük bir şans ve ilerleme olacak. Markam Infinite Performans da bu yolda yanımda.’ diye konuştu.


Takımın iki Audi RS3 TCR ile start alacağı Coppa Italia Turismo yarış programı şöyle:
8-10 Nisan Mugello / İtalya
29 Nisan-1 Mayıs Vallelunga / İtalya
27-29 Mayıs Monza / İtalya
8-10 Temmuz Varano / İtalya
9-11 Eylül Vallelunga / İtalya
4-6 Kasım Misano / İtalya

Son Haberleri :

Yukarı Git