Dalokay, DL Racing’de Lamborghini ile Yarışacak

Kategori : Pist

2024 yılında Vedat Ali Dalokay, DL Racing takımında bir Lamborghini ile İtalya’da yarışmaya devam edecek. Bir önceki yıl, TCR Italy DSG ligi şampiyonu unvanını kazanarak dikkat çeken Dalokay, yeni sezonda İtalya GT Sprint Şampiyonası’nda mücadele edecek. Dalokay, bu sezonda dört farklı yarışta Lamborghini’nin direksiyonuna geçerek ikinci bir İtalya şampiyonluğunu hedefliyor.

Karting ile başlayıp Bitci Racing Team AMS ile zirveye yükselen Vedat Ali Dalokay, 2024’te Lamborghini Roma ekibiyle piste çıkacak. 2018’de yarışa dönüş yapan ve 2022’de başarılar elde eden Dalokay, geçmişteki başarılarının ardından yeni sezonda DL Racing ile yarışacak.

Vedat Ali Dalokay, Lamborghini ile İtalya’nın dört büyük pistinde boy gösterecek. 2024 İtalya GT Sprint Şampiyonası’nda DL Racing ekibiyle yarışacak Dalokay, Misano, Imola, Mugello ve Monza pistlerinde performans sergileyecek.

Lamborghini Roma by DL Racing’in pilotu olarak Türkiye’yi temsil edecek Dalokay, sezonun ilk yarışını Mayıs’ta Misano’da yapacak. Kariyerini sürekli yükselterek ilerlettiğini belirten Dalokay, DL Racing ile olan olumlu ilişkisini ve test süreçlerini değerli buluyor. Yeni sezonda en büyük amacının Türk bayrağını podyuma taşımak olduğunu vurgulayan Dalokay, motor sporları tutkunlarının desteğini bekliyor.

Lamborghini Roma by DL Racing pilotu Dalokay, Otokoç’un yanı sıra çeşitli sponsorlar tarafından destekleniyor ve bu süreçte başarı için hazırlıklarını sürdürüyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git