Karting’de Baba-Oğul Şampiyonluk Peşinde

Kategori : Karting

2013 sezonunda o zamanlar 7 yaşında olan oğlu Ömer Asaf Kolot ile yarışmaya başlayan Süleyman Kolot 3 yıldır baba-oğul karting pistlerinde mücadeleye devam ediyor. Bahçeşehir Bilfen İlkokulu’nda öğrenimini sürdüren Ömer Asaf, ilk 2 sezon mini kategoride Türkiye ikinciliğini kazandıktan sonra bu sezon iddiasını arttırarak şampiyonluğa adım adım yaklaşıyor. Baba oğul Kolot’lar 17-18 Ekim’de Körfez’de koşulacak sezon finali öncesinde kategorilerinde şampiyonluğa çok yakınlar.

YusufAgah_OmerAsaf_SuleymanKOLOTAnnesi Önce Korktu, Artık Destek Oluyor
Ömer Asaf’ın bu spora ilk başladığında, annesi biraz tedirgin olsa da, kask, tulum, hans ve kaburgalık gibi ekipmanlar kullanıldığını, ayrıca pistlerdeki güvenlik önlemleri sayesinde risklerin minimize edildiğini görmesiyle rahatlamış ve artık destek amaçlı yarışlara da gidiyor.

Karting Kişisel Gelişime Çok Yararlı
Ömer Asaf’ın kişisel gelişiminde kartingin çok yararı olduğuna inandığı için bu spora yönlendiklerini belirten Süleyman Kolot “Yarışmaya başladığı andan itibaren döndüğü her virajda, rakibini geçerken veya geçilirken sadece ve sadece kendi başına düşünüp karar veriyor. Bu anlık karar verme kabiliyeti ona ileriki yaşantısında kendine güven, hızlı karar verme yeteneği gibi özellikler kazandırıyor. Spor kültürü ve disiplini almasının yanı sıra, ileride çok daha bilinçli ve dikkatli otomobil kullanan tecrübeli bir sürücü olacak.” diye konuşurken ailenin en küçüğü Yusuf’un da bu sporu çok sevdiğini belirtiyor. Babası ve ağabeyi ile tüm yarışlara giden ve zaman zaman antrenmanlara katılan ve henüz 6 yaşında olan Yusuf, 2016 sezonunda Mini kategoride yarışmaya başlayacak.