Körfez’de Final Heyecanı Vardı

Kategori : Karting

Kocaeli Karting Kulübü (KO-KART) tarafından düzenlenen Türkiye Karting Şampiyonası son ayak yarışları, Körfez Karting Pisti´nde gerçekleştirildi…

2013 Türkiye Karting Şampiyonası 7. ayak yarışları, Kocaeli Karting Kulübü (KO-KART) tarafından 26-27 Ekim 2013 tarihlerinde Körfez Karting Pisti’nde düzenlendi.

4 ayrı kategoride 11 pilot, 2 gün boyunca yapılan 3’er yarışın toplamında aldıkları puanlar neticesinde klasmanı belirlediler. 930 metrelik Körfez Karting Pisti’nde Formula Master/Senior 3 ayak, toplam 72 tur ve Mini 3 ayak, toplam 45 tur üzerinden mücadele etti.

Formula Senior kategorisinde milli sporcularımızdan Berkay Besler 3 yarışı da ilk sırada bitirerek birinciliği elde ederken, Orçun Aydemir ikinci ve Sarp Kuey Eroğlu da üçüncü olarak podyumu oluşturan isimler oldular.

Formula Master kategorisinde Kerem Zengin 3 yarışı da birinci tamamlayarak bir kez daha birincilik kürsüsünde yer alırken, Aydonat Atasever ikinciliği, Osman Aydemir ise üçüncülüğü elde ettiler.

Mini kategoride ise birinciliği Zekai Özen kazanırken, Ömer Asaf Kolot ikinciliğin sahibi oldu.

Yarış sonrasında gerçekleştirilen seremonide, kategorilerinde ilk üç dereceyi paylaşan sporcular ödüllerini TOSFED Başkanı Metin Çeker’den aldılar.

Sezonun son yarışının ardından 2013 Türkiye Karting Şampiyonası’nda, Mini’de Sarp Atasever, Formula Junior’da Berkay Besler, Formula Senior’da Orçun Aydemir ve Formula Master’da da Kerem Zengin şampiyonluklarını matematiksel olarak garantilediler. Kategorilerdeki son puan durumu ve şampiyonluklar, TOSFED tarafından ilan edildikten sonra resmiyet kazanacak.