Milli Sporcu Berkay Besler, Kosmic Racing Ekibi’nde

Kategori : Karting

Karting yarış dünyasının lider üreticisi olan OTK Group’un, TonyKart Racing Team ile beraber yürüttüğü başarılı yarış takımı Kosmic Racing, DKM (Deutsche Kart Masters) şampiyonası için milli sporcumuz Berkay Besler’i bünyesine kattı.

Genç Milli sporcumuzun tüm uluslararası müsabakalarında yarış mühendisliğini yapan eski Avrupa Şampiyonu ve iki kere Dünya 2.si olan Guy De Nies, Berkay Besler’e destek vermeye devam edecek. Milli sporcumuz bugüne kadar olan yarış başarıları ve sporcu duruşunun bu seçimde etkili olduğunu belirtilirken, Berkay da gösterilen bu ilgi ve güveni boşa çıkartmamak için elinden geleni yapacağını ifade etti.

Berkay Besler sözlerine şöyle devam etti: “Kosmic Racing Department, OTK Grup’un iki yarış departmanından birisi ve son üç yıldır katıldığım KF Junior yarışlarında beni özel yarış motorları ile destekliyorlardı. Ben de onların bu desteğini boşa çıkarmamaya gayret ediyorum. Normalde dışarıya motor verdikleri tek sporcu bendim, ancak yurt dışı programım gereği bu sene ilk kez komple bir şampiyonayı KF Junior olarak yapma şansım oldu. Almanya’daki bu zorlu şampiyona için Kosmic Racing ekibi ile birlikte olmak benim için bir gurur kaynağı ve bu gelişme için Kosmic Racing Department’a, yarış ekibim Guy De Nies ve Emre Ergökçen’e çok teşekkür ediyorum. Bu güvene layık olmaya çalışacağım.”