TEXACO® Team AMS, Şampiyonluğa Ulaştı!

Kategori : Pist

TEXACO® Team AMS, motor sporlarındaki ilk sezonunda TCR European Endurance Series’de “Takımlar Şampiyonu” unvanını kazanarak, Türk takımları arasında pistlerde genel klasmanda elde edilen ilk Avrupa şampiyonluğuna imza attı. Sezonun son yarışı öncesinde, toplam 6 yarışın yapıldığı serinin ilk üç ayağında üstün bir performans sergileyen ekip, şampiyonluğunu ilan etti.

Misano Marco Simoncelli pistinde gerçekleşen serinin üçüncü etabında, ekip liderliğini pekiştirerek şampiyonluğu garantiledi. Bu başarı, TEXACO® ile yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından motor sporlarındaki ilk ciddi girişimleri arasında yer alıyor.

Team AMS’nin pilotları Barkın Pınar ve Zekai Özen, Gen1 kategorisinde; Seda Kaçan ve İbrahim Okyay ise DSG kategorisinde pilotlar şampiyonluğunu kazandı. Ayrıca, Turgut Konukoğlu ve Eric Brigliadori ikilisi, Gen 2 Audi RS3 LMS ile Genel Klasman liderliğini koruyarak son yarışa avantajlı bir başlangıç yapacak.

Petrol Ofisi Grubu Madeni Yağlar Direktörü Sezgin Gürsu, takımın başarısına ilişkin, “TEXACO® Team AMS’in bu zorlu yarışlarda gösterdiği üstün performans ve takım olarak sergiledikleri uyum, şampiyonluğun anahtar faktörleriydi. Bu başarı, projemize ve takımımıza olan inancımızı pekiştiriyor” dedi ve ekledi: “Bu başarılarla birlikte daha fazlasını başarabileceğimizden eminim.”

TEXACO® ana sponsorluğundaki takımın diğer destekçileri arasında TurkRent, PetPops, Glasurit, FikirMedya ve Sparco bulunmaktadır. Bu başarı, takımın gelecek sezondaki iddiasını da güçlendiriyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git