ERC 2023’te Yenilikler Neler?

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

2023 FIA Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) sezonu bu hafta sonu Portekiz’de start almaya hazırlanırken, bu yılki yeniliklere dair bir hatırlatma yapalım.

ERC İskandinavya Kraliyet Rallisi, ERC takvimine heyecan verici yeni bir ralli. Karlstad merkezli etkinlik, ikonik Colin’s Crest Arena’yı rotaya dahil etme planları ile tamamen toprak etapları kullanacak.

Macaristan Rallisi 2022’de takvimi kaçırdıktan sonra ERC programına geri döndü ve sezon kapanışını devraldı.

Škoda Fabia RS Rally2, ilk ERC görünümünü Serras de Fafe, Felgueiras, Boticas, Vieira do Minho ve Cabeceiras de Basto Rallisi’nde yapacak. Renault’nun Clio Rally3‘ü bu sezon daha sonra yarışmaya başlayacak.

ERC4 Junior, FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın genç sürücü kategorisi, FIA Gençler WRC Şampiyonası ve diğer FIA Bölgesel Ralli Şampiyonalarındaki Gençler kategorileri ile tutarlılık sağlamak için FIA Gençler ERC Şampiyonası oldu.

ERC’den gelen tüm aksiyonlar yakın zamanda başlatılan Rally.TV platformunda mevcut olacak.

Takımların şampiyonluk puanları, 2022’de olduğu gibi iki ve dört tekerlekten çekişli ayrı sınıflandırmalara dayanmak yerine, genel sıralamada ilk 15’e giren yarışmacılara verilecek.

Hankook, kayıtlı ERC lastik üreticisi olarak mevcut ortakları Michelin, MRF ve Pirelli’ye katıldı. Marka ayrıca FIA Gençler ERC Şampiyonası’nda resmi lastik tedarikçisi olarak Pirelli’yi takip ediyor.

Resmi lastik tedarikçileri, daha önce yönetim kuruluna sağlanan bir listeden, üç bileşende ancak aynı modelde sağlanan kuru hava lastiğinin bir spesifikasyonu artı bir spesifikasyona sahip ıslak hava lastiği belirleyebilir. Her tedarikçi, sezon boyunca bir asfalt lastiği ve bir toprak lastiği değiştirebilir.

Son Haberleri :

Yukarı Git