Jakub Matulka

ERC’de 2024 için Yeni Fiesta Rally3 Kupası

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası


M-Sport Polonya, Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) tabanlı yepyeni bir kategori ve bu kategoride sunulan cazip ödül paketi ve ek teşviklerle ralli dünyasında yeni bir heyecan dalgası yaratıyor. 2024 yılında beş ERC etkinliği boyunca mücadele edilecek olan Fiesta Rally3 Kupası, adrenalin tutkunları için beklenen bir platform olarak karşımıza çıkıyor.

Bu heyecan verici girişimde M-Sport Polonya, dört tekerlekten çekişli yarışçısının tüm özelliklerini sergileyebilmek adına Pirelli ve Gulf Race Fuels ile güçlerini birleştirdi. ERC, hem ulusal düzeyden yükselmek isteyen sürücüler için bir kariyer basamağı hem de kendi başına bir hedef olarak önemini koruyor.

ERC’nin bu özelliği, yıl boyunca çeşitli yaş, deneyim ve yeteneklere sahip sürücülere uluslararası arenada yarışma ve güçlü organizasyon ile tanıtım desteği alma fırsatı sunuyor. Rally2’ye kıyasla daha uygun maliyetli olan Fiesta Rally3, yüksek performanslı dört tekerlekten çekiş deneyimini arayanlar için ideal bir seçenek haline geliyor. Fiesta Rally3 Kupası, sürücülerin kendi hazırladıkları veya bir takım tarafından hazırlanan araçları kullanmaları için mükemmel bir başlangıç noktası sunuyor.

M-Sport Polonya’ın her etkinlikte tam donanımlı yedek parça aracıyla yer alması ve mühendislerinin teknik destek sağlaması, yarışmacıların en iyi teknik yardıma erişimini garantiliyor. Fiesta Rally3 Kupası’na katılmak isteyen yarışmacılar, öncelikle FIA ERC3 Şampiyonası’na kaydolacak ve ardından M-Sport Polonya aracılığıyla serilere katılabilecek.

Katılımcılar, her etkinlikte Pirelli lastiklerini ve Gulf’un MSR EVO2 yakıtını kullanacak. Pirelli’nin etkinlik lastik paketlerinde yüzde 15 indirim sunması ve Gulf Race Fuels’un her turun galibine 300 litre yakıt ödülü vermesi ise yarışmacılar için ekstra bir motivasyon kaynağı.

Son Fiesta Rally3 Kupası galibi, 2024 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın 12. turu olan 2024 Orta Avrupa Rallisi için tamamen finanse edilmiş bir sürüş paketi alacak.

2024’te asfalttan toprağa geçen olan Rally Hungary, 12 – 14 Nisan tarihlerinde ilk Fiesta Rally3 Kupası yarışı olacak, ardından Rally Estonia (toprak, 5 – 7 Temmuz), Rally di Roma Capitale (asfalt, 26 – 28 Temmuz), Barum Çek Rallisi Zlín (asfalt, 16 – 18 Ağustos) ve Polonya’nın Rally Silesia’sı (asfalt, 11 – 13 Ekim) takip edecek.

ERC şampiyonluk yöneticisi Iain Campbell ve M-Sport Polanya Yönetim Kurulu Üyesi Maciej Woda’nın da belirttiği gibi, Fiesta Rally3, ERC etkinliklerine yeni bir soluk getirdi ve Fiesta Rally3 Kupası’nın ERC’de yarışmak için daha fazla teşvik sunacağına şüphe yok. Bu yeni seri, sporun zirvesine ulaşmayı hedefleyen gelecek nesil sürücülere önemli fırsatlar sunacak. M-Sport Polanya, bu yenilikçi girişimle ralli dünyasında yeni bir sayfa açmaya hazır.

Son Haberleri :

Yukarı Git