ERC’de Yeni Dönem Portekiz’de başlıyor

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

· Yeni görünümlü FIA Avrupa Ralli Şampiyonası bu hafta sonu başlıyor.

· Yetenekli genç sürücüler Fafe bölgesinde zorlu toprak etaplar mücadele edecek.

Bu haftaki Serras de Fafe – Felgueiras – Cabreira e Boticas Rallisi (11 – 13 Mart), FIA Avrupa Ralli Şampiyonası için heyecan verici yeni bir dönemin başlangıcını işaret ediyor.

Yenilenen düzenlemeler, bonus puan kazandıran Power Stage’in dahil edilmesi ve hayranların WRC Promoter’ın WRC+ platformunda her aşamayı canlı olarak izleme şansı, 2022’de sizi bekleyenlerden sadece birkaçı.

Kuzey Portekiz’deki ralli çılgını Fafe kasabasında bulunan bu haftaki etkinlik, 1953’te başlayan ve FIA ​​Dünya Ralli Şampiyonası’nın yerleşik besleyici kategorisi olarak konumunu koruyan bir şampiyona için sekiz yarışın ilki.

2022 için yeni ERC şampiyona yöneticisi Iain Campbell, en yeni genç sürücü grubu, ulusal düzeyden mezun olduktan sonra kariyerlerinin bir sonraki adımı için ihtiyaç duydukları deneyimi kazandıkça, yeni bir geniş açık eylem sezonu öngörüyor.

“FIA Avrupa Ralli Şampiyonası’nda heyecan verici bir zaman. Campbell, “Yeni sezonun zorlu etaplarda ve son derece profesyonel ekiplerinin katılımıyla hazırlanan harika araçlarda yetenekli bir sürücü kadrosuyla başlamak üzere olduğu için çok mutluyuz” dedi.

“WRC Organizatörünün ERC organizatörü olarak görev süresinin başlaması, tüm etkinliklerde bir Power Stage ve tüm aşamaların canlı akışı gibi bazı önemli değişikliklere yol açmış olsa da, 2022 aslında tüm bunları değerlendireceğimiz bir geçiş yılında ERC ile ilgili iyi olan her şeyi değerlendireceğiz ve tüm paydaşlar, rakipler ve ralliseverler için işleri daha da iyi hale getirme sürecini başlatacağız.

“2023 yılı için planlananlarla ilgili haberleri bu sezonun ilerleyen zamanlarında paylaşacağız, ancak şimdilik ERC’nin uzun ve başarılı tarihinde heyecan verici yeni bir bölümün başlangıcına hazırız.”

WRC+’da canlı yayın izleyin

Rally Serras de Fafe – Felgueiras – Cabreira e Boticas’ın tam kapsamı, WRC+ All Live’da http://wrcplus.com adresinde, gerçekleştiği anda yayının yanı sıra hizmet parkından önemli röportajlar, özellikler ve uzman analizleri de dahil olmak üzere mevcuttur.

Yeni Kurallar

Güç Etabının eklenmesi, gün sonu bonus puanlarının iptal olması anlamına gelirken, serbest antrenman ve sıralama etabı sadece Rally2 arabalarındaki sürücüler için geçerli olacak. Diğer tüm sürücüler son hazırlıkları için shakedown kullanacak.

Birinci ayağın sonunda, ikinci ayak start listesi için ilk 15 (ilk 10 yerine) yeniden sıralanacak. ERC puanları kazanmak için sürücülerin kayıtlı lastik şirketleri Michelin, MRF Tyres ve Pirelli tarafından sağlanan lastikleri kullanmaları gerekecek.

ERC3 kategorisine Rally3 otomobilleri dahil olacak, ERC4’e ise Rally4 ve Rally5 dahil olacak. Serinin genç yapısı önceki iki kademeli sistemden uzaklaşıyor ve Pirelli donanımlı Rally4 ve Rally5 otomobilleri ile mücadele eden 27 yaşın altındaki sürücüler Junior ERC kategorisinde yer alacaklar.

ERC Open, ERC2’nin yerini alacak ve Rally2 Kit, RGT ve Group N4 otomobiller de bu kategoriye dail oalcak. Toksport WRT tarafından Renault Clio Rally5 için düzenlenen Clio Trophy, bu ayın sonlarında düzenlenecek olan Azores Rallye’de başlayacak.

Perşembe-Cumartesi günleri arasında devam eden ve aynı zamanda Junior ERC açılışına ev sahipliği yapan Mayıs ayındaki Islas Canarias Rallisi hariç, tüm etkinlikler Cuma-Pazar günleri arasında gerçekleştirilecek.

Takvime Genel Bakış

Teyit edilen yedi yarıştan üçü asfalt, dördü esas olarak toprak etaplarda koşulacak. Sezon finali olarak planlanan sekizinci etkinliğin detayları zamanı gelince açıklanacak.

Şampiyonlar İş Başında

Ulusal şampiyonlar, Avrupa şampiyonası kategorisi kazananları, deneyimli yarışçılar ve yükselen yıldızlar, çeşitli kategorilerdeki kayıt listesini dolduruyor. Serras de Fafe – Felgueiras – Cabreira e Boticas Rallisi kayıt listesine buradan ulaşabilirsiniz.

Lastik ortakları katılımlarını genişletiyor

ERC’nin resmi lastik ortakları Michelin, MRF Tyres ve Pirelli, bu sezon şampiyonada aktif olarak yer alıyor.

Michelin, Michelin lastikleri kullanan Rally2 otomobillerinde 28 yaşından küçük sürücüler için bir teşvik programı olan ERC-Michelin Yetenek Fabrikasını destekliyor.

MRF Lastikleri, Team MRF Lastikleri başlığı altında üç kişilik bir kadroyu desteklerken, Pirelli, FIA Junior ERC’nin resmi ortağı ve şampiyona sunulan ödül paketini destekliyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git