Llarena, Hüsran’dan Zafere Uzandı

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

Efrén Llarena, FIA Avrupa Ralli Şampiyonası’ndaki ilk zaferini kazandığı Azor Rallisi’nin son etabı Power Stage’e rakibi Ricardo Moura’nın 6.1 gerisinde başladı. Ancak Team MRF Tyres’ın yıldızı, yardımcı pilotu Sara Fernández’in itici gücü ile heyecan verici bir tempoda tamamladığı etap sonunda rakibini 2,7 saniye geçerek zafere ulaştı.

26 yaşındaki Llarena daha sonra, “Özellikle etabın başında kesinlikle çok ama çok zorladık” dedi. “İlk geçişimizden bildiğimiz kadarı ile etabın son sektöründe en hızlı bizdik, bu yüzden ilk sektörü zorlamaya çalıştım ve çok güzel geçtik. Gerçekten çok zorladım ama düşüncesizce atakta değildim, bu yüzden sorun olmadı.”

Llarena, yarışın bitimine üç etap kala 10 kez Azor şampiyonluğu olan Moura’ya yenilgiyi kabul etmişti. Ancak sondan bir önceki etapta farkı yarıdan fazla azalttığında Llarena, bunun zafer için bir işaret olduğunu anladığını itiraf etti.

Skoda Fabia Rally2 Evo sürücüsü, “Bazen rahatlayıp son anda saldırmanız gerekir” dedi. “Kesinlikle Ricardo her zaman olduğu gibi gerçekten iyi bir iş çıkardı ve her zaman çok hızlı. Bazı kısımlarda, özellikle ilk lup’ta [ikinci gün] yağmur beklemiyorduk, bu yüzden sert lastikler taktık ve bizim için gerçekten zordu. Sert lastiklerle bile hala mücadele ediyorduk ama son lup için dört yepyeni sert lastiğim olduğunu çok iyi biliyordum ve Ricardo sadece iki yumuşak lastikleydi, bu yüzden son aşamada daha iyi lastiklere sahip olacağımızı biliyordum, bu yüzden zorladık ve zafere uzandık.”

Llarena’nın başarısı, Nil Solans’ın bu ayın başlarında Serras de Fafe – Felgueiras – Cabreira e Boticas Rallisi’ni kazanmasının ardından bu sezonki ERC’de İspanyol sürücülere arka arkaya zaferler kazandırıyor.

“Kesinlikle bir rüya,” dedi Llarena. “Birkaç kez podyuma çıktık ve şimdi bunu hak ettiğimizi düşünüyorum, bu harika ve ayrıca ailem ve bizi destekleyen arkadaşlarım için.

“Zengin bir aile değiliz, bu yüzden yüzde 200 ile sıkı çalışıyoruz, Sara ve ben, babam ve arkadaşlarım, sponsorlar burada olmak için gerçekten büyük çaba harcıyor, bu yüzden bu harika. Ve MRF Lastikleri için gerçekten çok iyi bir gelişme yapıyor, lastik üzerinde çalışıyor, sürekli gelişiyor, gelişiyor, gelişiyor, bu yüzden sadece Vivek ve ekibine teşekkür edebilirim. Biz bir aile gibiyiz ve bu harika.”

Son Haberleri :

Yukarı Git