Solberg Kıyasıya Mücadelede Lider

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

VÄRMLAND, İsveç — Bauhaus Royal Rally of Scandinavia’nın son gününe girilirken Oliver Solberg, zorlu etapların ardından Hayden Paddon’ın önünde dar bir farkla liderliğini sürdürüyor. Solberg, 41 dakika 21.9 saniyelik bir zamanla SS9’u tamamlayarak Paddon’ın 3.3 saniye önünde yer aldı.

Gün, sürücülerin sınırlarını zorlayan yoğun rekabet ve zorlu koşullarla geçti. Gevşek çakıl ve sayısız taş, sürücülerin kontrolü sağlamasını zorlaştırdı. Solberg, performansından tam anlamıyla memnun olmamasına rağmen, farkı biraz daha açmayı başardı. Solberg, “Zamanlar zaten çok yakın, her fark önemli. Çok gevşek ve çok fazla taş vardı, kolay değil. Bugünkü his iyi değildi, günümüzden etkilenmedim ama umarım yarın biraz daha itebiliriz” dedi.

Paddon, gün boyunca Solberg’e sürekli baskı yaparak umutlarını koruyor. Paddon, “Heikkilä’nin de dediği gibi, her etap bir eleme aşaması gibi. Her etapta saliselerle yarışmak çılgınca. Bu etapta zorladık ama her zorladığımızda arabanın arkasını kaybettik. Yarın bizim için daha uygun, bu yüzden yarın ne yapabileceğimize bakalım” dedi.

Finlandiyalı Mikko Heikkilä, şu anda üçüncü sırada yer alıyor ve Solberg’in 12.7 saniye gerisinde bulunuyor. Heikkilä, Franceschi’nin sıkı takibine karşı zorlu bir mücadele verdi ve sadece 4.2 saniye önde. Heikkilä, “Bu tamamen bir eleme aşaması, böyle olmasını beklemiyordum! Bu etap gerçekten çok güzeldi, hızlı değildik ama keyif aldım” dedi.

Letonyalı Mārtiņš Sesks, Frank Tore Larsen’i geride bırakarak beşinci sıraya yükseldi. Sesks, günün iniş çıkışlarını değerlendirirken, “Yarın iki dakika daha fazla uyuyabilir miyim? [Mabellini] aynı şeyi söyledi! Güne üçüncü başladık, beşinci sıraya düştük ama bu yarış. Bugünkü hatalardan ders çıkarıyoruz ve devam ediyoruz” dedi.

Günün dikkat çeken performanslarından biri, damper ve tekerlek sorunlarına rağmen ilk 10’da kalan Eyvind Brynildsen oldu. Brynildsen, “Çok zordu, arka sol tarafta bir tür damper sorunu yaşadık ve son etapta tekerlek hasarı meydana geldi. İlk beş kişiye yaklaşmak zor, bu hafta hedefim ilk beşe girmekti” dedi.

Rallinin son gününe girerken, sürücüler belki de en zorlu etaplarla karşılaşacaklar. Zirvede bu kadar yakın bir rekabet varken, her saniye önemli olacak ve baskı büyük olacak.

Bauhaus Royal Rally of Scandinavia’nın son etaplarından en son güncellemeler ve sonuçlar için bizi izlemeye devam edin!

ÖE9 Sonrası Güncel Durum:

  1. O. Solberg (İSV) – 41 dakika 21.9 saniye
  2. H. Paddon (YEN) +3.3 saniye
  3. M. Heikkilä (FIN) +12.7 saniye
  4. M. Franceschi (FRA) +16.9 saniye
  5. M. Sesks (LET) +20.0 saniye
  6. F. T. Larsen (NOR) +21.7 saniye

Yarın neler olabilir?

Bauhaus Royal Rally of Scandinavia’nın son günü heyecan verici olacak ve Solberg ile Paddon arasında kıyasıya bir mücadele yaşanacak. Sürücüler, podyum pozisyonları ve önemli şampiyona puanları için büyük bir rekabet sergileyecekler.

Son etaplardan canlı güncellemeler ve ayrıntılı haberler için bizi takip edin!

Son Haberleri :

Yukarı Git