Akropol, 2025’e kadar WRC’de

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Efsanevi EKO Acropolis Rally Greece, WRC Organizatörü ile uzatılan iki yıllık anlaşmanın ardından en az 2025 yılına kadar* FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda kalacak.

Rallinin 2023 sezonunda ev sahibi kırıcı toprak etapları ile meşhur Lamia şehrinde kalacağı da bugün doğrulandı.

Akropolis Rallisi, WRC’nin 1973’teki açılış sezonunun kurucu üyesiydi ve sekiz yıllık aranın ardından 2021’de takvime geri döndü.

Etkinlikte, Elatia, Bauxites ve Tarzan gibi klasik dağ etaplarının yanı sıra geçen yıl 65.000 kişilik kalabalığı çeken Atina Olimpiyat Stadı’ndaki Süper Seyirci Etabı da yer alacak.

WRC Organizatörü etkinlik direktörü Simon Larkin, “Bu anlaşma, Yunanistan’ın önümüzdeki iki yıl boyunca FIA Dünya Ralli Şampiyonası’ndaki yerini güvence altına alıyor ve tartışmasız dünyanın en ünlü rallilerinden birinin geleceğini koruyor” dedi.

“Akropolis, WRC’de zengin bir mirasa ve etraftaki en tutkulu hayranlardan bazılarına sahip – geçen yıl Atina Olimpiyat Stadı’na katılan 65.000 kişi bunu kanıtlıyor. Önümüzdeki sezonlarda Yunanistan’da bu mirası sürdürmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Spor Bakan Yardımcısı ve EKO Akropolis Rallisi Yunanistan Organizasyon Komitesi Başkanı Lefteris Avgenakis şunları ekledi: “Akropolis Rallisi’nin 70. yıl dönümünün sadece geçmişi değil, geleceği de kutlamak için harika bir fırsat olmasından çok memnunum.

“Anlaşmanın iki yıllık uzatılması, mükemmel işbirliğinin, Yunan Hükümeti, FIA ve WRC Organizatörü arasındaki güvenin ve aynı zamanda son iki yılda sahip olduğumuz kusursuz organizasyonun bir sonucudur.

“Bu yılki Rally of Gods heyecan verici bir deneyim olacak. Herkes tarihi kendi gözleri önünde izlemeye ve Yunanistan’ın güzelliğine tanık olmaya davetlidir.”

*Dünya Motor Sporları Konseyi’nin onayına tabidir

Son Haberleri :

Yukarı Git