Fiesta Rally3 EVO, WRC Kariyerine İtalya Rallisi ile Başlıyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Ralli hayranları, kendinizi hazırlayın! Takvim sayfaları Rally Italy Sardinia haftasını gösterdiğinde, merakla beklenen yıldızın doğuşu için perde kalkıyor: M-Sport Poland’ın cilalanmış Ford Fiesta Rally3 Evo’su Dünya Ralli Şampiyonası (WRC) sahnesinde göz alıcı bir giriş yapacak. Junior WRC kadrosunun yeni doğmuş starı, tüm dikkatleri üzerine çekmeye hazır.

Geliştirilmiş Fiesta, Avrupa Ralli Şampiyonası’nda başarı dolu etaplar geçen ve tecrübeli bir JWRC yarışçısı olan Jon Armstrong’un kontrolü altında iki görkemli sınıf zaferi elde ettikten sonra, şimdi WRC sahnesindeki hünerlerini sergilemeye hazır.

Şimdi, 2023 JWRC sezonunun bir sonraki heyecan verici aşaması – Rally Italy Sardinia’da – Junior WRC’nin en taze yeteneklerinin, yenilenmiş özellikleri ile etaplarda mücadele etme zamanı geldi.

Bu heyecan verici gösterinin arkasındaki orkestra şefi olan M-Sport Poland’ın Maciej Woda, heyecanını gizleyemiyor “Bebeğimiz olarak gördüğümüz projenin Junior WRC’deki yerini almasını görmek, ekibimiz için önemli bir dönüm noktası,” dedi. “Krakow’daki M-Sport Poland kontrol odasındaki adanmış ekibimizin sürekli ince ayar ve geliştirme çabaları bu sonucu mümkün kıldı.”

Cesur bir şekilde sezon ortasında değişiklik yaparak, Woda junior yarışçılara olan sarsılmaz bağlılıklarını vurguladı “Junior WRC yarışçılarına Rally3 otomobillerinin en iyisini sunma konusundaki bağlılığımız hiç değişmedi.”

Bu hafta sonu, etaplar sekiz rakiple dolup taşacak. Şampiyonanın önde gelen sürücüsü William Creighton, baş düşmanı Laurent Pellier ve Hırvatistan Rallisi’nin parlak galibi Eamonn Kelly’in yıldız performanslarını dikkatlice izleyin. Diego Domínguez, Tom Rensonnet, Roberto Blach, Raúl Hernández, Hamza Anwar ve Türkiye’nin kendi yıldızları Ali Türkkan ve Burak Erdener da bu yüksek oktanlı tangoda tempolarını yüksek tutmaya çalışacaklar.

Ali Türkkan ve Burak Erdener ikilisi, kariyerlerinin ilk Dünya Ralli Şampiyonası rallisine JWRC kategorisinde çıkıyorlar. Daha önceden Avrupa Ralli Kupası deneyimleri olan bu ikili, geçen sene ilk kez düzenlenen FIA Motorsporları Oyunları’nda Türkiye adına yarışarak Rally4 klasmanında podyuma çıkma başarısını göstermiş ve ülkelerine bir kupa ile dönmüştü.

WRC İtalya Rallisi Canlı Neticeler

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: