Hyundai, Mikkelsen’i de kadroya aldı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Hyundai Motorsport, 2024 FIA Dünya Ralli Şampiyonası için takım kadrosunu tamamladığını büyük bir heyecanla duyurdu. Dani Sordo/Cándido Carrera ve Andreas Mikkelsen/Torstein Eriksen ikilisi, takımın bu önemli sezonundaki son ekleme olarak yerlerini aldılar.

Bu yıl, İspanyol ve Norveçli ekipler, Hyundai i20 N Rally1 Hybrid’in üçüncü aracını Finlandiyalı yarışçılar Esapekka Lappi ve Janne Ferm ile paylaşacaklar. Takımın beş deneyimli ekibi ile 2024 sezonuna güçlü bir giriş yapması bekleniyor.

Hyundai Motorsport, Alzenau, Almanya’dan yaptığı bu açıklamayla, ralli dünyasındaki heyecanı artırdı. Dani Sordo’nun Hyundai ile on birinci yılını kutlayacağı bu sezonda, geçmişteki 20 podyum başarısını daha da ileriye taşıma hedefinde. Andreas Mikkelsen ise 2017-2019 yılları arasındaki performansının ardından, bu sefer Hyundai Motorsport’un Rally2 araba programına da destek verecek.

Her iki sürücünün de, 2019’daki ilk üreticiler şampiyonluğunda önemli rolleri olmuştu. 2024 sezonu için belirlenen hedefler, Ocak ayında Monte-Carlo’daki sezon açılışından önce açıklanacak.

Takım Başkanı Cyril Abiteboul, bu deneyimli ve yetenekli ekip kombinasyonunun her etkinlik için en iyi takımı sahaya sürme fırsatı sağlayacağını belirtti. Sordo ve Mikkelsen, takımın yanı sıra Thierry Neuville ve Ott Tänak’ın da başarılarına katkıda bulunacaklar.

Dani Sordo, Hyundai Motorsport ile devam etme kararından duyduğu memnuniyeti ifade ederken, Andreas Mikkelsen de Hyundai ile rallinin zirvesine geri dönmenin heyecanını paylaştı.

Son Haberleri :

Yukarı Git