Hyundai Sezonun ikinci yarısında açıldı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

İki devreli bir oyuna eşdeğer bir Dünya Ralli Şampiyonası olsaydı, 2022 sezonu Hyundai Motorsport için en iyi sezon olabilirdi.

Alzenau merkezli takım, kendi itirafına göre, geliştirme aşamasında geç kalan ve test süresi kısa olan bir i20 N Rally1 ile sezona başladı.

Bu şartlarda sezona Monte-Carlo Rallisi başlamak istemezsiniz, ancak İsveç’te biraz ama Ott Tänak’ın kuru-ıslak-kuru bir Pazar günü kazanmaya çok yaklaştığı Hırvatistan’da araçta gerçek bir ilerleme olduğuna dair işaretler vardı. .

Finlandiya’dan itibaren hikaye tamamen Hyundai ile ilgiliydi. Tänak, Jyväskylä’da muhteşem bir galibiyet elde etti ve tüm takımlar için ama özelikle de Toyota Gazoo Racing için daha da fazlası çok şey ifade eden bu rallide başarıya ulaştı.

Muhtemelen, Tänak’ın Sardunya’da İtalya Rallisi galibiyetiyle takımın sezonunun daha erken döndüğünü söyleyebilirsiniz. Bununla birlikte, ardından Kenya Safari Rallisi sinyali geldi. Tänak Afrika’da yarışa erken veda etti, ancak İtalya zaferinden sonra sadece bir kez podyumun dışında kalmış oldu.

Yılın ikinci yarısında Hyundai, Toyota’yı geride bıraktı ve Tänak ve Thierry Neuville, FORUM8 Rally Japan’da i20 N Rally1 ile Kalle Rovanperä’yı geride bıraktı ve sezonu mümkün olan en yüksek seviyede bitirdi.

Neuville, sezon boyunca iki galibiyetle benzer şekilde güçlüydü. Belçikalı için en büyük hayal kırıklığı, yola çıktıktan sonra Ypres’te yarış dışı kalması olacaktı.

Dani Sordo ve Oliver Solberg puanlar ve podyumlar sağlayarak Hyundai’nin gelecek sezona taşınan bir şampiyona yarışmacısı olarak artan gücünü daha da gösterdi.

Son Haberleri :

Yukarı Git