M-Sport için Sönük bir Sezon Geride Kaldı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Sébastien Loeb’in sezon açılışındaki Monte-Carlo Rallisi zaferi, İngiliz ekibinin Ford Puma Rally1 Hybrid ile gerçekleşen bir rüyaydı.

Ne yazık ki Malcolm Wilson’ın ekibi için bu, 2022’deki tek başarıydı. Bu, Puma için tezahürat yapacak çok şey olmadığı anlamına gelmez. Eylül 2021’de Hyundai Motorsport’tan transfer edilen Craig Breen, Rally Italia Sardegna’da ikinci oldu.

Ancak Breen’in M-Sport ile iki yıllık planladığı görev sezon sonunda yarıya indi – İrlandalı, gelecek sezon bir i20 N Rally1 sürmek için mavi ve turuncu diyarına geri dönmeyi tercih etti.

Pierre-Louis Loubet ve Gus Greensmith dünya şampiyonasında ilk kez en hızlı zamanlarını kaydettiler ve Loubet Yunanistan’da bir WRC yarışına liderlik etti. Cuma akşamı bir Akropolis’te Boksit Dağları’ndan çıkan Loubet kendini zar zor zaptedebildi.

İki etabı başarı ile tamamladıktan sonra liderliği kaybetmişti, ancak gençliğinin kahramanı, vatandaşı ve ralli kralı Sébastien Loeb’in sadece 1,7 saniye gerisinde servise gelmeyi başardı.

Galibiyet umutları sönmüş olsa da, Cumartesi günkü bir lastik patlaması ilk WRC podyumuna çıkma şansını da mahvetti.

Greensmith, güçlü bir şekilde etkilemeye devam etti ve Britanyalı, sezona güçlü bir başlangıç yaptıktan sonra şampiyonada üçüncülüğe yerleşti.

Adrien Fourmaux ise sıkıntılı bir yıl geçirdi, önce Monte Carlo’da kaza yaptı ve ardından sezonun ilerleyen dönemlerinde daha fazla kaza geçirdi. Fransız oyuncu, sezonun son dört yarışın üçünde yedek kulübesine alındı.

Sezona heyecanla başlasa da Wilson’ın M-Sport için sezonun geri kalanı sönük geçti. Ott Tänak’ın gelecek yıl için Dovenby Hall’a döneceği haberi sezonda yaşananlardan daha sansasyonel bir heyecan yarattı.

Son Haberleri :

Yukarı Git