Monte Carlo Rallisi Kayıt Listesi Açıklandı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

2023 FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nın önümüzdeki hafta düzenlenecek olan (19-22 Ocak) Monte-Carlo Rallisi’ndeki açılış yarışının kayıt listesinde 75 otomobil yer alıyor.

Organizatör Automobile Club de Monaco listeyi Pazartesi günü yayınladı. Ralli1 kategorisinde 10 otomobil yer alalırken destek kategorisi WRC2’de de güçlü bir katılım var. Uçan Finn Kalle Rovanperä, şampiyonluk unvanını Fransız Alpleri’nde mümkün olan en iyi başlangıç ​​noktasında tamamlamak istiyor. Genç sürücü, Elfyn Evans ve gelecek hafta dokuzuncu Monte zaferini elde edip rekor kırmak için etaba çıkacak Sébastien Ogier son şampiyon Toyota Gazoo Racing takımı adına GR Yaris kullanacaklar. Takamoto Katsuta da Yaris’in direksiyonunda olacak ancak üreticilerin puanlarını alamayacak.

Thierry Neuville, üç güçlü i20 N otomobiline liderlik ederken, Hyundai Motorsport’ta yeni yüzler var. Belçikalı sürücüye üçüncü araçta Koreli üreticiyle ilk çıkışını yapan Esapekka Lappi ve deneyimli İspanyol Dani Sordo eşlik ediyor. Craig Breen, bir yıl M-Sport Ford’da çalıştıktan sonra Hyundai’ye döndü, ancak İrlandalı sürücü sezonuna önümüzdeki ay İsveç Rallisi’nin karlı yollarında başlayacak gibi görünüyor.

Tanıdık renklere geri dönen bir diğer sürücü de -onu sürüş kariyerinin başında destekleyen ekip- M-Sport Ford’a geri dönen Ott Tänak. Tänak, genç takım arkadaşı Pierre-Louis Loubet ile birlikte hibrit motorlu bir Puma Rally1 kullanırken, Yunan özel sürücü Jourdan Serderidis en üst düzey son sürücü.

Oliver Solberg, Sami Pajari, Marco Bulacia ve Nikolay Gryazin gibi sürücüler için yepyeni Skoda Fabia RS Rally2 otomobillerinin kullandığı WRC2’de 25’ten fazla katılım var. M-Sport Ford, Adrien Fourmaux ve Grégoire Munster ile iki araçlık bir WRC2 serisine sahipken, kayıt listesinde Yohan Rossel, Stéphane Lefebvre, Chris Ingram ve Erik Cais yer alıyor.

Tüm listeye buradan ulaşabilirsiniz.

Son Haberleri :

Yukarı Git