Sebastien Ogier İtalya’da İlk Günü Lider Tamamladı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Sebastien Ogier SS4’ün Ardından Liderliğini Sürdürüyor

Sardinya, İtalya – 2024 WRC Rally Italia Sardegna’nın ilk günü, zorlu koşullar ve kıyasıya rekabetle geçti. Gün boyunca değişken yol koşulları ve teknik zorluklar, sürücüler için gerçek bir test oluşturdu. SS4’ün ardından Sebastien Ogier, toplam 53:43.1 saniye ile liderliğini sürdürüyor. Hyundai’den Ott Tänak ise sadece 4.5 saniye geride. Dani Sordo ise 33.2 saniye farkla üçüncü sırada yer alıyor.

Gün Sonu Sıralaması:

  1. S. Ogier – 53:43.1 sn
  2. O. Tänak – +4.5 sn
  3. D. Sordo – +33.2 sn
  4. T. Katsuta – +34.5 sn
  5. T. Neuville – +36.6 sn
  6. E. Evans – +57.3 sn

Sabah Etapları (SS1 ve SS2):

SS1: Osilo – Tergu

Sabahın ilk etabı olan SS1’de, sürücüler için hem heyecanlı hem de zorlu anlar yaşandı. Sebastien Ogier, bu etapta 17:18.6 saniyelik en hızlı zamanı yaparak liderliğe oturdu. Ogier, temiz bir sürüş sergileyerek ve yolu temizleyerek rakiplerine üstünlük sağladı. Ott Tänak ise 7.7 saniye farkla ikinci sırada yer aldı. Adrien Fourmaux, Dani Sordo ve Takamoto Katsuta da sırasıyla ilk beş içinde yer aldılar.

SS2: Sedini – Castelsardo

SS2’de de sürücüler zorlu koşullarla mücadele etti. Ogier, bu etapta da hızlı bir sürüş yaparak toplam süresini 27:22.4 saniyeye çıkardı ve liderliğini sürdürdü. Ott Tänak, Ogier’in hemen arkasında yer alarak farkı 1.8 saniyeye indirdi. Adrien Fourmaux, 10.5 saniye farkla üçüncü sırada kaldı. Takamoto Katsuta ve Dani Sordo da sırasıyla dördüncü ve beşinci sırada etapları tamamladılar.

Öğleden Sonra Etapları (SS3 ve SS4):

SS3: Monte Lerno 1

SS3’te, sürücüler zorlu Monte Lerno etabıyla karşı karşıya kaldılar. Bu etap, sürücülere Micky’s Jump gibi ikonik zorluklar sundu. Ogier, bu etapta da hızlı ve temiz bir sürüş sergileyerek liderliğini pekiştirdi. Tänak, yüksek tempolu sürüşüyle Ogier’i yakından takip etmeye devam etti. Dani Sordo, bu etapta üçüncü sıraya yükselmeyi başardı, ancak lastik yönetimi ve yol koşulları nedeniyle bazı zorluklar yaşadı.

SS4: Monte Lerno 2

Günün son etabı olan SS4’te, sürücüler için zorluklar devam etti. Yolların aşınmış olması ve sıcak hava koşulları, lastik aşınmalarını artırdı. Ogier, Adrien Fourmaux’nun sorun yaşadığı etapta liderliğini korumayı başardı. Tänak, SS4’te de yüksek bir tempo ile sürüşünü sürdürdü ve Neuville’in hızına çok yakın bir zamanla etabı tamamladı. Sordo ve Katsuta, lastik yönetimi konusundaki zorluklara rağmen güçlü performanslarını sürdürdüler.

Thierry Neuville, SS4’te yaşadığı zorluklara rağmen beşinci sırada yer aldı. Yol temizliği nedeniyle sıkıntı yaşayan Neuville, lastik yönetimini dikkatli bir şekilde yaparak günü tamamladı. Elfyn Evans ise gün boyunca yaşadığı talihsizliklere rağmen altıncı sırada yer aldı. Erken bir lastik patlaması nedeniyle zaman kaybeden Evans, yarın daha iyi bir performans göstermeyi hedefliyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git