2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın Finali Şile’de

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Türkiye’nin en büyük otomobil sporları etkinliklerinden biri olan 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası, 22-24 Aralık tarihleri arasında İstanbul Şile’de düzenlenecek olan 43. İstanbul Rallisi ile sona erecek. İstanbul Otomobil Sporları Kulübü (İSOK)’un öncülüğünde ve ICRYPEX, Otokoç, Koç Finans, Sardunya, T.T.O.K. ve Şile Belediyesi’nin desteğiyle düzenlenen bu heyecan verici etkinlik, otomobil sporları tutkunlarını bir araya getirecek.

Yarış, 116,38 kilometrelik özel etaplar dahil olmak üzere toplamda 386 kilometre uzunluğunda bir parkurda koşulacak. Etkinlik, 22 Aralık Cuma günü Şile Belediyesi önünde düzenlenecek olan başlangıç seremonisiyle start alacak. İlk gün, yarışmacılar Esenceli, Göçbeyli ve Üvezli etaplarını ikişer kez geçecekler. Final günü olan 24 Aralık Pazar, Bozgoca ve Göksu etaplarıyla devam edecek ve sporcular, gün sonunda Şile Belediyesi sahil otoparkında düzenlenecek ödül töreniyle yarışı tamamlayacak.

Bu etkinlik, 45 ekibin ve 90 sporcunun katılımıyla gerçekleşecek ve katılımcılar, iki gün boyunca en iyi dereceyi elde etmek için kıyasıya bir mücadele sergileyecek. Otomobil sporları severler için kaçırılmaması gereken bu heyecan dolu etkinlik, hem yarışmacılar hem de izleyiciler için unutulmaz anlar vadediyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git