Ali Türkkan Bursa’da Etaplara Ambargo Koydu

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Bursa Otomobil Spor Kulübü (BOSSEK) tarafından Atış Yapı ana sponsorluğunda düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın 4. yarışı olan 48. Yeşil Bursa Rallisi, Castrol Ford Team Türkiye takımından Ali Türkkan-Oytun Albayrak ekibinin birinciliği ile sona erdi. Türkkan-Albayrak ekibi, aynı zamanda sınıf 3 birinciliğini de kazanırken, Remed Assistance özel ödülüne de layık görüldü. Rallinin genel klasman ikinciliği ve sınıf 2 birinciliğini GP Garage My Team’den Ümit Can Özdemir-Kutay Ertuğrul, üçüncülüğünü ise Parkur Racing takımından Kerem Kazaz-Corentin Slyverstre ekibi elde etti. 18 yaşındaki Kazaz, 71 otomobil ve 142 sporcunun mücadele ettiği zorlu rallide gençler birinciliğini de kazandı.

Atış Yapı, Bursa Büyükşehir Belediyesi, aloft Hotel Bursa, Özhan Marketler Zinciri, İnallar, Mavi Yeşil, Yılkar ve Digiwuu’nun katkılarıyla düzenlenen organizasyon, 19 Mayıs günü aloft Hotel önünde gerçekleştirilen finiş seremonisi ile sona erdi. 2 gün süren ve 470,46 kilometre uzunluğundaki rallinin markalar birincisi Castrol Ford Team Türkiye olurken, takımlar birinciliğini de GP Garage My Team kazandı.

Yarışın sınıf 4 ve iki çeker birinciliğini Fatih Selim Göçer-Mehmet Köleoğlu elde ederken, sınıf N birincisi GP Garage My Team’den Okan Öztürk-Hakan Uçucu, sınıf 5 birincisi Atış Motorsport’tan Metehan Üstükarcı-Hüseyin Çetin, master pilotlar birincisi GP Garage My Team’den Uğur Soylu, kadın pilotlar birincisi Burcu Çetinkaya ve kadın co-pilotlar birincisi İtalyan Fabrizia Pons oldular. Yarışın 35 yaş üzeri klasik ralli otomobillerine açık historic klasmanı birinciliğini ise Fiat 131 ile yarışan Semih Geylan-Ünsal Deniz kazandı.

Bu yıl Celal Gülerhan anısına düzenlenen TOSFED Ralli Kupası klasmanında ise Taner Oruç-Onur Sırımoğlu birinciliğe ulaşırken, ekip aynı zamanda kategori 2’de ilk sırada yer aldı. GMG Racing’den Alp Atak-Alperen Tetik ikinci ve kategori 3 birincisi, aynı takımdan Osman Ceylan-Batuhan Doğan ise üçüncü oldular. Kategori 4’te GP Garage My Team’den Tolga Öztürk-Hasan Güler ve kategori 1’de Faruk Sayın-Cansu Açar birinciliklerin sahibi olurken, Açar aynı zamanda kadın co-pilotlar birinciliğini kazandı. TOSFED Ralli Kupası Kadın Pilotlar Birinciliği de Furkan Acar ile yarışan Elif Gizem Filiz’in oldu.

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası, 14-15 Eylül tarihlerinde Eskişehir’de düzenlenecek olan ESOK Rally ile devam edecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git