Castrol Ford Team Türkiye, Genç Pilotlarıyla Ege Rallisi’nde Başarıya Ulaştı

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda İzmir’de düzenlenen Ege Rallisi, büyük bir heyecanı beraberinde getirdi. Castrol Ford Team Türkiye’nin yetenekli genç pilotları, yarışta dikkat çekici performanslar sergiledi. Ali Türkkan ve Burak Erdener, genel klasmanda ikinci sırada yer alarak Ege Rallisi’ni tamamladı. Efehan Yazıcı ve co-pilotu Sevi Akal ise, kategorilerindeki diğer yarışçılardan açık ara önde olarak birinci oldular.

Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın beşinci ayağı olan Ege Rallisi, 17-19 Kasım tarihlerinde İzmir’de gerçekleşti. Bu yıl, Kemalpaşa ve civarındaki toprak zeminli orman yollarında 112.99 kilometre uzunluğundaki parkurda yarışıldı. Castrol Ford Team Türkiye, bu rallide genç pilotları Ali Türkkan, Efehan Yazıcı ve Mert Yudulmaz ile yarışa katıldı. Ali Türkkan’a Burak Erdener co-pilotluk yaparken, Efehan Yazıcı’nın yanında Sevi Akal bulunuyordu. 18 yaşındaki Mert Yudulmaz ise deneyimli co-pilot Özden Yılmaz ile birlikte yarıştı.

Fiesta Rally3 araçlarıyla mücadele eden Ali Türkkan ve Burak Erdener, son etapta lastik patlamalarına rağmen genel klasmanda ikinci sırayı elde etti. Efehan Yazıcı ve Sevi Akal ise Fiesta Rally4 ile İki Çeker Şampiyonluk mücadelesinde başarılı oldu ve genel klasmanda ilk 10 içinde yer aldı. Sevi Akal, kadın co-pilotlar arasında birinciliği korudu. Mert Yudulmaz, Ege Rallisi’nde her etapta performansını geliştirirken, son etapta yoldan çıkarak yarışı tamamlayamadı.

Castrol Ford Team Türkiye, 16. şampiyonluğa doğru ilerliyor

Türkiye’nin köklü motor sporları takımı Castrol Ford Team Türkiye, genç pilotlarla Türkiye Ralli Genç Pilotlar Şampiyonası’nda başarı gösteriyor. Ali Türkkan lider durumdayken, Efehan Yazıcı ikinci ve Mert Yudulmaz üçüncü sırada bulunuyor. Takım, sezon sonuna doğru 16. şampiyonluğunu kazanmayı hedefliyor.

Fiesta Rally Cup’ta rekabet kızıştı

Türkiye Ralli Şampiyonası kapsamında yapılan Fiesta Rally Cup, Ege Rallisi ile devam etti. And Sunman ve Mehmet Akif Yalçın birinci, Çağlayan Çelik ve Sedat Bostancı ikinci, İranlı Saber Khosravi ve Hüseyin Çetin ise üçüncü oldu. Kağan Karamanoğlu ve Oytun Albayrak ikilisi ikinci gün liderken kaza yaparak yarış dışı kaldılar.

Son Haberleri :

Yukarı Git