Castrol Ford Team Türkiye, İzmir’deki Ege Rallisi’nde Zafere Odaklandı

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

17-19 Kasım tarihlerinde İzmir’de düzenlenecek Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın önemli etkinliklerinden biri olan Ege Rallisi’nde, Castrol Ford Team Türkiye’nin kadrosu ile Ralli Markalar Şampiyonası’ndaki lider pozisyonunu güçlendirmeyi hedefliyor.

Etkinlik, Ege Otomobil Sporları Kulübü (EOSK) tarafından organize ediliyor. Bu sene 32. kez düzenlenen Ege Rallisi, 17 Kasım Cuma günü saat 20:00’de Hilton Garden Inn Bayraklı’da başlayacak ve 19 Kasım Pazar günü saat 17:00’de İzmir Park Yarış Pisti’nde son bulacak. Toplam 58 araç ve 116 sporcunun katılacağı ralli, Kemalpaşa ve çevresindeki toprak zeminli orman etaplarında gerçekleştirilecek.

Castrol Ford Team Türkiye, bu rallide Ali Türkkan, Efehan Yazıcı ve Mert Yudulmaz gibi genç pilotları ile yarışacak. Türkkan’a Burak Erdener, Yazıcı’ya Sevi Akal, Yudulmaz’a ise Özden Yılmaz eşlik edecek.

Takım, 100. Yıl Rallisi’ndeki başarısını sürdürerek Ege Rallisi’nde de üst sıraları hedefliyor. Yazıcı ve Akal ikilisi İki Çeker Şampiyonası’nda liderlik için mücadele edecek, Akal aynı zamanda Kadın Co-Pilotlar Birinciliği’nde de yer alacak. Mert Yudulmaz ve Özden Yılmaz ikilisi de İzmir’de yarışacak.

Takım, genç pilotları ile Türkiye Ralli Genç Pilotlar Şampiyonası’nda da iddialı. Ali Türkkan şu anda bu şampiyonada lider durumda, onu Efehan Yazıcı ve Mert Yudulmaz izliyor.

Castrol Ford Team Türkiye, Dünya Ralli Şampiyonası’nda da (WRC) başarı gösterdi. Türkiye’de Ford markası, Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nda da başarılı sonuçlar elde etti.

Fiesta Rally Cup’ta Heyecan Dorukta

Castrol Ford Team Türkiye’nin düzenlediği ve tüm sürücülerin katılımına açık olan Fiesta Rally Cup, bu sezon da liderlik mücadelesiyle solukları kesiyor. Ralli sporunun geleceği olarak kabul edilen 4 çeker Fiesta Rally3 araçlarının yanı sıra, 2 çeker kategorisinin de heyecanı artırdığı Türkiye’nin en köklü tek marka ralli kupası Fiesta Rally Cup’ta rekabet üst seviyede olacak.

Sezon boyunca gösterdiği istikrarlı ve hızlı performans ile dikkat çeken And Sunman, kupanın şu anki lideri olarak Ege Rallisi’ne katılıyor. Sıkı bir puan yarışı içinde ikinci sıradaki Erol Akbaş, üçüncü sıradaki Kağan Karamanoğlu ve dördüncü sıradaki Çağlayan Çelik, Sunman’ı takip ediyor. Bu dört pilot arasındaki sadece 4 puanlık fark, şampiyonanın her yarışta dengelerin nasıl değişebileceğini göstererek büyük bir heyecana sahne oluyor.

Castrol Ford Team Türkiye, 1998’den bu yana yarışan ve Ford Otosan, Castrol ve diğer markaların desteğiyle güçleniyor. 2022’de 15. şampiyonluğunu kazanan takım, Fiesta Rally Cup organizasyonuyla Türkiye’de motor sporlarını canlandırmaya devam ediyor.

Türkiye Ralli Şampiyonası, 9-10 Aralık’ta Kocaeli Rallisi ve 23-24 Aralık’taki İstanbul Rallisi ile devam edecek. Castrol Ford Team Türkiye, 26. sezonda 16. şampiyonluğu hedefliyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git