Castrol Ford Team Türkiye, Sarıkamış Rallisi ile Sezona Yine İddialı Başladı

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Ralli sezonunun açılış mücadelesi olarak düzenlenen Sarıkamış Rallisi’nde, Castrol Ford Team Türkiye’nin başarılı sürücüleri Ali Türkkan ve Burak Erdener, genel sıralamada ikinci sırayı elde etti. Yenilenmiş Ford araçlarının gücünden ve genç pilotların yeteneğinden faydalanan ekip, karla kaplı zorlu parkurda dikkat çekici bir yarış ortaya koydu.

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın bu ilk ayağı, 23-25 Şubat tarihleri arasında kar ve buz üzerindeki heyecan verici mücadeleye ev sahipliği yaptı. Yaklaşık 250 kilometrelik zorlu parkurda ekiplerin rekabeti zirveye ulaştı. Önceki sezon şampiyonluğu ile zirveye yerleşen Castrol Ford Team Türkiye, bu yarışta da güçlü pilot kadrosu ve Ford araçlarıyla tam güç yer aldı.

Ali Türkkan ve Burak Erdener, Türkiye ralli tarihindeki en genç şampiyon unvanıyla Fiesta Rally3 araçlarıyla yarışa damga vurdular. Dört etabı kazanarak Genel Klasman’da ikinci ve Sınıf 3’te birinci olan ikili, yarışı başarıyla tamamladı.

Takımın genç üyeleri Efehan Yazıcı ve M. Akif Yalçın, ilk yarışlarında Sınıf 3 İkinciliği ve Genel Klasman’da dördüncü olarak önemli bir başarıya imza attılar. Mert Yudulmaz ve Sevi Akal ise ilk 10 içinde yer alarak, Genç Pilotlar ve Kadın Co-Pilotlar kategorisinde üst sıralarda yer aldılar.

2024 sezonunda 17. şampiyonluk için yarışan Castrol Ford Team Türkiye, bu yıl hem Türkiye’de hem de Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele edecek. Ali Türkkan ve Burak Erdener, Junior WRC’de ülkemizi temsil edecek. Takımın deneyimli pilotu Murat Bostancı ise pilot koçu olarak gençlere rehberlik edecek.

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası Takvimi:

  • 23-24 Mart Marmaris Rallisi (Muğla)
  • 27-28 Nisan Bodrum Rallisi (Muğla)
  • 18-19 Mayıs Yeşil Bursa Rallisi (Bursa)
  • 14-15 Eylül ESOK Rallisi (Eskişehir)
  • 5-6 Ekim Kocaeli Rallisi (Kocaeli)
  • 2-3 Kasım İstanbul Rallisi (İstanbul)

Son Haberleri :

Yukarı Git