Castrol Ford’un Gençleri Fırtına Gibi

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Castrol Ford Team Türkiye, Bodrum Rallisi’ne hızlı bir başlangıç yaptı. Takım, genç pilotlarıyla birlikte podyumu domine ederek “Markalar Birinciliği”ne ulaştı.

Castrol Ford Team Türkiye, Türkiye’ye Avrupa şampiyonluğunu kazandırarak adını tarihe yazdırdı. 2023 sezonunu Bodrum Rallisi ile açan takım, genç yeteneklerini tam kadro olarak organizasyona dahil etti ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışında podyumu domine etti. Genç pilotlar, araçlarının hızını ve potansiyelini ortaya koydu.

Bodrum Rallisi, Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk ayağı olarak bu yıl 14-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi. Castrol Ford Team Türkiye’nin genç ve başarılı pilotları dış tasarımları tamamen yenilenmiş Ford araçlarıyla tam kadro olarak yarıştı.

Castrol Ford Team Türkiye’nin yıldız pilotları, Türk ralli sporunda genç yıldızları desteklemek hedefiyle kadrosunu daha da gençleştirdi. Bu yıl da podyumu domine eden takım, “Markalar Birinciliği” kupasına uzandı ve genel klasmanda ilk 10 otomobilin 6’sı Ford marka araçlar oldu.

Castrol Ford Team Türkiye pilotu Ali Türkkan ve tecrübeli co-pilot Burak Erdener, Ford Fiesta Rally3 araçlarıyla yarışın son turuna kadar birinciliği kimseye bırakmadı ama sondan bir önceki etap lastik patlatınca yarış dışı kaldılar. Genç pilot Efehan Yazıcı da Fiesta Rally4 ile yarışı önde götüren isimler arasındaydı. Yarışın sonunda Kağan Karamanoğlu ve co-pilotu Oytun Albayrak da Genel Klasman’da yarışı 3. sırada tamamlayarak ilk Türkiye Ralli Şampiyonası podyumlarını yaşadılar.

Bodrum Rallisi ile birlikte start alan, Türkiye’nin en uzun soluklu tek marka ralli kupası olan “Fiesta Rally Cup” da yoğun bir katılıma sahne oldu. Kağan Karamanoğlu ve Oytun Albayrak, Fiesta Rally3 aracıyla yarışarak başarılı bir performans sergilediler.

Castrol Ford Team Türkiye pilotları Çağlayan Çelik ve Sedat Bostancı, Fiesta Rally3 araçlarıyla Bodrum Rallisi’nde genel klasmanın ikinci sırasını kazandılar. And Sunman ve Mehmet Akif Yalçın ise aynı kategori içerisinde üçüncülüğü elde etti. Türkiye, dünya genelinde en fazla aracın yarıştığı 4 çeker Rally3 kategorisinde lider konumda bulunuyor. Murat Bostancı, Castrol Ford Team Türkiye’nin pilot koçu olarak yaptığı açıklamada, takımın hedeflerinin bu yıl hem Türkiye’de hem de yurt dışında büyük olduğunu belirterek, Türkiye’de ralli sporuna yatırım yapmaya devam ederek genç pilotlarla ülkeyi daha rekabetçi bir seviyeye taşıyacaklarını söyledi. Bostancı ayrıca, takımın 26. yılını kutladığı bu yıl araçların dış tasarımının da tamamen yenilendiğini vurguladı.

Bodrum Rallisi Genel Klasman

Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası Takvimi:

20- 21 Mayıs Yeşil Bursa Rallisi
10- 11 Haziran Eskişehir Rallisi
2-3 Eylül Kocaeli Rallisi
30 Eylül- 1 Ekim İstanbul Rallisi
28- 29 Ekim 100. Yıl Rallisi
18- 19 Kasım Ege Rallisi

Son Haberleri :

Yukarı Git