Kocaeli’de Zafer Türkkan/Erdener’in

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Kocaeli Otomobil Spor Kulübü’nün düzenlediği ve ICRYPEX’in ana sponsorluğunu üstlendiği 40. Kocaeli Büyükşehir Rallisi, yağmurun da etkisiyle zorlu bir parkurda gerçekleşti. Ralli, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Spor Toto, Petlas, 41 Burda, Telsan ve Emek’in desteğiyle organize edildi.

İki gün süren ve toplamda 113,54 kilometre uzunluğundaki 9 toprak özel etapta 53 araç ve 106 sporcu yarıştı. Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener ekibi, bu zorlu rallide birinciliği elde etti. Türkkan, ayrıca genç pilotlar ve sınıf 3 kategorilerinde de birinci oldu. Genel klasmanda ikinci sırayı GP Garage My Team’den Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı, üçüncülüğü ise Cem Alakoç-Aras Dinçer aldı.

Takımlar ve markalar kategorisinde, birincilikler Castrol Ford Team Türkiye ve GP Garage My Team’e gitti. Sınıf 4 ve iki çeker birincisi Efehan Yazıcı-Sevi Akal, Sınıf N birincisi Sinan Soylu-Özgür Akdağ, ve Sınıf 5 birincisi Tuncer-Asena Sancaklı oldu.

Kadın pilotlar kategorisinde GP Garage My Team’den Burcu Çetinkaya, kadın copilotlar kategorisinde ise Efehan Yazıcı’nın copilotu Sevi Akal birinciliği kazandı. Genç copilotlar birincisi ise Neo Motorspor’dan Begüm Uludağ oldu.

Historic klasmanında ise 30 yaş ve üzeri klasik ralli otomobilleri yarıştı. Bu kategoride birinciliği Parkur Racing’den Kemal Gamgam-Orkun Demir, ikinciliği Tan Çağlayan-Selda Çağlayan çifti kazandı. Şampiyona lideri Tarinen-Efe Ersoy ekibi teknik bir arıza nedeniyle yarışı tamamlayamadı.

Erkan Bodur TOSFED Ralli Kupası’nda birinciliği BC Vision Motorsport’tan Cevdet Yıldırım-Bora Arabacı, ikinciliği GMG Racing Team’den Özgür Yürük-Serkan Şahiner, üçüncülüğü ise Osman Ceylan-Batuhan Doğan kazandı. Sencan Kırıkkaya-Gökhan Gündoğan Kategori 1 birincisi oldu. Anne-kız Çiğdem Tümerkan-Zeynep Tümerkan ekibi ise kadın pilotlar ve copilotlar kategorisinde zirvede yer aldı.

Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası, 22-24 Aralık tarihlerinde İstanbul Rallisi ile sona erecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git