Ümit Can Özdemir

Marmaris Ege Rallisi’nde Zafer Özdemir-Ertuğrul’un

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı olarak ICRYPEX sponsorluğunda Ege Otomobil Sporları Kulübü tarafından bu sene Marmaris’de düzenlenen Ege Rallisi’ni GP Garage My Team’den Ümit Can Özdemir ve Kutay Ertuğrul ikilisi kazandı. Üç günlük yoğun bir mücadelenin ardından zafere ulaşan ikili Marmaris Atatürk Meydanı’nda düzenlenen ödül töreninde alkışlarla ödüllerini aldılar.

Yarışın büyük bir bölümünde liderliği elinde tutan ancak mekanik sorunlar nedeniyle geriye düşen Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan ve Burak Erdener, genel klasmanda ikinci ve Sınıf 3’te birinci oldu. Podyumu tamamlayan isimler, Atış Motorspor’dan Burak Çukurova ve Burak Akçay oldu, iki çeker ve Sınıf 4 birinciliği ise aynı takımdan Refik Bozkurt ve Soner Tamer’e gitti.

Dikkat çekici bir başarıya imza atan, dünyanın ilk engelli kadın ralli pilotu Kübra Denizci Keskin ve takım arkadaşı Onur Vatansever Hypco Neo Motorspor adına Sınıf 5’te zafer elde etti ve Remed Assistance Özel Ödülü’nün de sahibi oldular. Master pilotlar birinciliği GP Garage My Team’den Şener Güray ve Uğur Soylu’ya giderken, genç pilotlar birinciliğini Letonyalı Andris Malnieks ve Parkur Racing adına yarışan Kerem Kazaz kazandı.

35 yaş üzeri klasik ralli otomobillerinin yarıştığı 2024 Türkiye Historic Ralli Şampiyonası’nda zirve, Parkur Racing’ten Kemal Gamgam ve Orkun Demir ikilisinin oldu. Ankara’dan Mert Can Büyüksan ve Melis Büyüksan’ın kullandığı sempatik VW 1303 ise Kategori 1 birincisi ve genel klasman ikincisi oldu.

Celal Gülerhan anısına düzenlenen TOSFED Ralli Kupası’nda, amatör yarışmacılara daha uygun imkanlar sağlayarak, GMG Racing’den Berkay Erdoğan ve Muhammed Mataracı zirveye çıktı. Bu etkinlik aynı zamanda tohum saçma, fidan dikme ve çöp toplama aktiviteleri gibi çevresel farkındalık çalışmalarına da yer vererek, rallinin ekolojik taahhüdünü vurguladı.

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası heyecanı şimdi, Ege’nin bir başka incisi olan Bodrum’a taşınıyor. 26-28 Nisan tarihlerinde Karya Otomobil Spor Kulübü (KAROSK) tarafından düzenlenecek olan Rally Bodrum ile devam edecek. Bu ralli, motor sporlarının heyecan verici dinamiklerini sergilemenin yanı sıra önemli sosyal ve çevresel girişimlere de ışık tutarak, yerel ve motor sporları toplulukları üzerinde silinmez bir iz bıraktı.

Son Haberleri :

Yukarı Git