Özdemir-Memişyazıcı Ekibi Zirveye Tırmandı

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ayağını oluşturan Odunpazarı Eskişehir Rallisi, 09-11 Haziran tarihleri arasında Eskişehir Otomobil Spor Kulübü (ESOK) öncülüğünde ve ICRYPEX, Odunpazarı Belediyesi, Banaz Otomotiv, KYK, Nova Vista Hotel, Tecno Mobile, Sancaklı Metal Yapı ve Espark’ın destekleriyle gerçekleştirildi.

Rallide, toplamda 67 araba ve 134 yarışçı, iki gün süresince toplam uzunluğu 373,80 km. olan asfalt parkurda 8 farklı etapta yarıştı. Genel klasman birinciliğini GP Garage My Team’den Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı kazanırken, aynı ekip Sınıf 2’nin birinciliğini elde ederek tekrardan şampiyonluk liderliğine yükseldi. BC Vision Motorsport takımından Burak Çukurova-Burak Akçay ikinci, Castrol Ford Team Türkiye’den Ali Türkkan-Burak Erdener ise genel klasman üçüncülüğünün yanında Sınıf 3 ve Genç pilotlar birinciliğini kazandı. Çekişmeli geçen rallinin Markalar birinciliğini Castrol Ford Team Türkiye, Takımlar birinciliğini ise GP Garage My Team kazandı.

Masters kategorisinde birinci olan isim GP Garage My Team’den Uğur Soylu olurken, ikinciliği Neo Motorspor’dan Ogün Okat, üçüncülüğü ise GP Garage My Team’den Erhan Akbaş kazandı. Sınıf 4 ve iki çeker birinciliği GP Garage My Team’den Buğra Can Kılıç-Yusuf Çalık’ın oldu. Sınıf N birinciliği aynı takımdan Sinan Soylu-Özgür Akdağ, Sınıf 5 birinciliği ise BC Vision Motorsport’tan Tuncer Sancaklı-Asena Sancaklı’nın oldu. Kadın pilotlar birinciliğini Neo Motorspor’dan Sevgi Aktürk, kadın co-pilotlar birinciliğini Asena Sancaklı kazandı. Genç co-pilot birinciliğini ise Begüm Uludağ elde etti.

Yarışın tarihi ralli otomobillerine ayrılan historic klasmanı ve Kategori 2 birinciliği Parkur Racing’den Kerim Tar-Efe Ersoy’un oldu. İkinciliği Castrol Ford Team Türkiye’den Kemal Gamgam-Orkun Demir, üçüncülüğü ise Tan-Selda Çağlayan çifti kazandı. Çağlayan çifti aynı zamanda Kategori 1’in birincisi oldu. Selda Çağlayan, historic klasmanında kadın co-pilot birinciliği ödülünü de evine götürdü.

Erkan Bodur TOSFED Ralli Kupası klasmanında ise Neo Motorspor’dan Ahmet Keskin-Kerem Deveci, genel klasmanda ve Kategori 3’te birinciliği elde ettiler. Genel klasman ikincisi ve Kategori 2’nin birincisi Castrol Ford Team Türkiye’den Erdem İlbaylı-Soner Çevik olurken, genel klasmanın üçüncü sırasında Serdar Kaan Yalçın-Güray Akgün yer aldı. Kategori 1’de Kaan Kara-Taner Kara ve Kategori 4’te Kemal Çetinkaya-Tolga Tezeken ekipleri kupa seremonisinde birinci sıradaydı. Kadın pilotlar birinciliği kızı Zeynep Tümerkan ile yarışan Çiğdem Tümerkan’ın oldu. Kadın co-pilotlar birincisi ise Sinan Yardımedici ile yarışan Cansu Açar olarak belirlendi.

Eskişehir Rallisi Sonuçları

Son Haberleri :

Yukarı Git