Ralli Sezonu Doğu’dan Başladı

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışı, Kars’ın Sarıkamış ilçesinde, eksi 36 Spor Kulübü organizasyonunda gerçekleştirildi. 23-25 Şubat tarihleri arasında düzenlenen ve yerel yönetimlerin yanı sıra çeşitli sponsorların desteklediği Sarıkamış Rallisi’ne, 26 araç ve 52 sporcu katıldı.

Kar ve buzun hakim olduğu zorlu parkurlarda yarışan ralli sporcuları, üç gün süren mücadelelerinde büyük bir performans sergiledi. Genç yetenek Kerem Kazaz, Litvanyalı copilotu Andris Malnieks ile birlikte Parkur Racing adına yarışarak birinciliği kazandı. Yarış, sürücülerin yanı sıra takımların da kıyasıya rekabetine sahne oldu.

Kerem Kazaz, hem Sınıf 2 hem de genç pilotlar kategorisinde zirveye yerleşirken, onu 24 saniye geriden takip eden Castrol Ford Team Türkiye ekibinden Ali Türkkan ve Burak Erdener ikinci sırayı aldı. Ayrıca, Red Bull takımından Ali Türkkan, Sınıf 3 kategorisinde de birinciliği kapmayı başardı. GP Garage My Team’den Ümit Can Özdemir ve Kutay Ertuğrul ise üçüncü sırayı elde etti. Kars’ta düzenlenen ödül töreninde, yerel yöneticiler ve sponsor temsilcileri kazanan sporcuları tebrik etti.

Rallinin Sınıf 4 kategorisinde birincilik Atış Motorsport’tan Çağlayan Çelik ve Koray Akgün ikilisine giderken, Sınıf N’nin zirvesinde GP Garage My Team’den Kemal Şener ve Bora Yılmaz yer aldı. Kadın pilotlar kategorisinde ise Burcu Çetinkaya, kadın co-pilotlar kategorisinde Sevi Akal, başarılarıyla dikkat çekti.

Ödül töreni, Kars’ın önemli isimlerinin ve sponsor temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti. Bu törende, birbirinden değerli ödüller, kazanan sporculara takdim edildi. Sınıflar arası çekişme de yarışın heyecanını artırdı, kadın pilotlar ve copilotlar kategorisinde de kıyasıya bir mücadele yaşandı.

Ralli, ayrıca merhum Celal Gülerhan’ı anma amacıyla düzenlenen TOSFED Ralli Kupası’na da ev sahipliği yaptı. Şampiyona, Mart ayında Muğla Marmaris’te devam edecek olan Ege Rallisi ile sürdürülecek, ralli severleri yeni heyecanlar bekliyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git