Rally Bodrum’da Zafer Türkkan/Albayrak’ın

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

26-28 Nisan tarihleri arasında Karya Otomobil Spor Kulübü (KAROSK) tarafından düzenlenen Petrol Ofisi Maxima 2024 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ayağı olan Rally Bodrum, Castrol Ford Team Türkiye takımından Ali Türkkan ve Oytun Albayrak’ın liderliği ile sona erdi. Bu başarılı ekip, Jandarma 185. Yıl özel etabında en iyi zamanı yaparak hem Jandarma Özel Ödülü’nü kazandı hem de Sınıf 3 birinciliği elde etti.

Yarışın genel klasmanında ikinciliği GP Garage My Team’den Ümit Can Özdemir ve Kutay Ertuğrul alırken, üçüncülüğü ise Parkur Racing takımından Kerem Kazaz ve Corentin Slyverstre kazandı. Kazaz ve Slyverstre, gençler birinciliği ve TECNO özel ödülünü de elde ettiler. Ralli, Bodrum ve Milas’ın doğal güzelliklerini sergileyen asfalt zeminli etaplarda 2 gün süren ve toplam 476 kilometre uzunluğundaki zorlu parkuruyla dikkat çekti. Takımlar birinciliğini GP Garage My Team alırken, Markalar birincisi Castrol Ford Team Türkiye oldu.

Etkinlik, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Bodrum ve Milas Kaymakamlıkları, Bodrum Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Bodrum Belediyesi ve çeşitli sponsorların desteğiyle gerçekleşti. Finiş seremonisi 28 Nisan’da Bodrum’daki Premium Hotel önünde yapıldı ve dereceye giren sporcular ödüllerini Muğla İl Jandarma Komutanı, Bodrum Kaymakamı, Bodrum İlçe Jandarma Komutanı ve diğer yetkililerden aldılar.

Diğer kategorilerde, Sınıf 4 ve İki Çeker birinciliğini Atış Motorspor’dan Refik Bozkurt ve Soner Tamer, Sınıf N birinciliğini Orçun Nural ve Süleyman Terzioğlu, Sınıf 5 birinciliğini ise Hypco Neo Motorspor’dan Kübra Denizci Keskin ve Onur Vatansever kazandı. Kadın pilotlar kategorisinde birincilik Burcu Çetinkaya’ya, kadın co-pilotlar kategorisinde ise İtalyan Fabrizia Pons’a gitti. Historic klasmanında ise Parkur Racing’den Kemal Gamgam ve Orkun Demir birinci, Fiat 131 S ile yarışan Ahmet Tınkır ve Rafet Yılmaz ikinci oldu. Celal Gülerhan anısına düzenlenen TOSFED Ralli Kupası’nda ise Berkay Erdoğan ve Muhammed Mataracı birinciliği elde etti.

Son Haberleri :

Yukarı Git