Ümit Can Özdemir Sezona Zafer ile Başladı

Kategori : Türkiye Ralli Şampiyonası

Petrol Ofisi Maxima 2023 Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı, Duja Hotels, VST Tour, Çözüm Ortağı, Oasis Bodrum, Noa Enerji, BESİAD ve OYDER’in desteğiyle 14-16 Nisan tarihleri arasında, 69 araç ve 138 sürücünün katılımıyla Rally Bodrum’da gerçekleştirildi. Ralli, Karya Otomobil Sporları Kulübü tarafından düzenlenen bir start töreni sürücüler ve seyircilerin depremzedelere gönderilmek üzere oyuncak ve hediyeler bağışladıkları “Çifte Bayram İçin Çocuklara Hediyeni Al, Starta Gel” sloganıyla başladı.

Petrol Ofisi CEO’su Mehmet Abbasoğlu, etkinliğe ilişkin olarak, “Petrol Ofisi Maxima Ralli Şampiyonası’nın Bodrum’daki ilk yarışında, gerçekten tozu dumana katan heyecanı yaşadık. Türkiye’deki en kapsamlı ralli organizasyonunun sponsoru olmaktan mutluluk duyuyoruz ve Türk spor turizmi ve ekonomisine sürdürülebilir katkı sağlayacağına inandığımız için gelecek yarışları sabırsızlıkla bekliyoruz. Bu vesileyle, TOSFED ve organizasyonda yer alan herkesi teşekkür etmek istiyorum” dedi. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu Başkanı Eren Üçlertoprağı ise, “Bodrum Rallisi ile ICRYPEX’in ana sponsorluğu altında gerçekleştirilen 2023 sezonuna harika bir başlangıç yaptık. Uzun bir aradan sonra sporlara geri dönen Petrol Ofisi Maxima, marka gücü ve pazarlama faaliyetleriyle isim sponsoru olarak Türkiye Ralli Şampiyonası’na büyük değer kattı. Bu başarılı organizasyonda emeği geçen KAROSK kulübüne, tüm yetkililere ve değerli basın mensuplarına teşekkür etmek istiyorum” diye ekledi.

Yarışın genel klasmanında, Bodrum Sağlık Vakfı öğrencileri tarafından tasarlanan özel amfora şeklindeki kupalar ilk üç sürücüye takdim edildi. GP Garage My Team adına yarışan Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı genel klasman birinciliği ödülünü Be Premium Hotel’deki bitiş töreninde TOSFED Başkanı Eren Üçlertoprağı’ndan aldı. Rallinin ikinci sırasında yer alan BC Vision Motorsport ekibinden Burak Çukurova-Burak Akçay, Petrol Ofisi Grup Pazarlama Direktörü Sinan Türkseven’den ödüllerini alırken, Castrol Ford Team Turkey’den Kağan Karamanoğlu-Oytun Albayrak ise üçüncü sıra ve 3. sınıf birinciliği ödüllerini Duja Bodrum Genel Müdürü Alaattin Ünlü’den aldı.

Bu yıl yeni tanıtılan Masters kategorisinde, GP Garage My Team’den Uğur Soylu birinci, Levent Şapçılar ikinci ve Ogün Okat üçüncü oldu. Yıldıray Demircioğlu-Mehmet Köleoğlu Sınıf 4 ve iki tekerlekten çekişli kategorisini, Sinan Soylu-Özgür Akdağ Sınıf N kategorisini, Tuncer Sancaklı-Asena Sancaklı Sınıf 5 kategorisini kazandı. Castrol Ford Team Turkey’den Efehan Yazıcı genç pilotlar arasında birinci oldu, GMG Racing’den Burcu Çetinkaya kadın pilotlar kategorisinde birinci sırayı aldı ve Sevi Akal kadın co-pilotlar kategorisinde birinci oldu. Yarışın klasik ralli arabaları kategorisinde, tarihi sınıf Kerim Tar-Efe Ersoy tarafından Parkur Racing takımıyla kazanılırken, Sınıf 1 tarihi kategorisi baba-oğul ikilisi Ömer Gür-Levent tarafından kazanıldı.

Yarışın Erkan Bodur TOSFED Ralli Kupası birincisi Kemal Çetinkaya-Tolga Tezeken, yarış ödüllerinin yanı sıra geçtiğimiz yıl aramızdan ayrılan Erkan Bodur’un kazandığı kupaları ablası Şebnem Bodur’un elinden aldılar. Kategori 1’de Sencan Kırıkkaya-Tezcan Başar, Kategori 2’de Erdem İlbaylı-Soner Çevik, Kategori 3’te Özgür Yaprak-Can Hergüner kupayı ilk sırada tamamlayan ekipler oldular.

Bodrum Rallisi Sonuçları

Son Haberleri :

Yukarı Git