Seçim Heyecanı Artıyor

Kategori : Sait Kuş

9 Kasım 2012 günü toplanacak olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED)’in 3. Olağan Genel Kurulu’ndaki Başkanlık Seçimi için heyecan gittikçe artıyor. Seçim öncesinde ortaya çıkan 3 adaydan Demir Berberoğlu ve Satvet Çiftçi Ankara’da toplanacak Genel Kurul’da TOSFED Başkanlığı için yarışacaklar. Üçüncü aday Yalçın Arsan ise adaylığını koyabilmesi için gerekli 25 dilekçeyi toplayamadığı için seçime katılamayacak.

İtirazlar Karara Bağlandı
TOSFED tarafından ilan edilen Delege Listesi’ne verilen itirazları TOSFED’in red etmesi üzerine itirazlar Spor Genel Müdürlüğü’nün Tahkim Kurulu’na taşınmıştı. Tahkim Kurulu 5 Kasım 2012 günü yaptığı açıklama ile TOSFED’in kura ile belirlediği 5 Takım Yöneticisi’nin delege listesinden çıkarılmasına karar verdi. Tahkim Kurulu kararını TOSFED Ana Statüsü’nde Takım Yöneticileri ile ilgili bir madde olmamasına bağladı.

Delege Listesi’nde yer alan Faal Olmayan Direktörler için verilen itiraz da Tahkim Kurulu’na götürülmüştü. Tahkim Kurulu kur’anın Noter huzurunda yapılması gerektiğini belirtince önceden belirlenen 5 delegenin yerine Noter huzurunda düzenlenen kur’a sonucu Ethem Genim, İsmail Erkal, Şevki Gökerman, Ufuk Uydaş ve Yusuf Avimelek listeye alındı.

İzmir Doğa Sporları ve Off-Road Kulübü’ne verilen itiraz, kulübün 2011 ve 2012 yıllarında organizatör lisansı bulunduğundan ve 2011 yılında mahalli, 2012 yılında da ulusal yarışma düzenlediklerinden Ana Statü’deki madde gereğince Genel Kurul’da 6 delege ile temsil edilmesinde sakınca görülmedi.

Ancak Sinop Alternatif Sporlar Kulübü, Sinop Off-Road Motor Sporları Kulübü, Otuzdört Spor Kulübü ve Mersin Otomobil Sporları Kulübü’nün 2011 yılında organizatör lisansı olmadığı için Genel Kurul’da temsil hakkı kazanmadığına hüküm verildi.

Delege Listesi’ndeki sayının azalması üzerine SGM Temsilcileri’nden Antalya GHS İl Müdürü de listeden çıkartıldı.

Yapılan değişikliklerden sonra Kesin Delege Listesi’nde 151 kişi kaldı.

Yalçın Arsan’ın Durumu
TOSFED Başkanlığı için aday adayı olduğunu açıklayan Yalçın Arsan, Genel Kurul Delegeleri arasından 25 kişinin kendisini aday gösterdiğini beyan eden dilekçeyi toplayamadığı için seçimde yarışamayacak. Arsan, sosyal paylaşım sitesi Facebook üzerinde kurduğu platformda seçimler ile ilgili tüm açıklamalarına yer veriyordu. Dilekçe toplama sürecinde bir diğer aday Demir Berberoğlu’nun yeterli sayıyı bulmasına rağmen kalan diğer delegelerden de imza toplamaya devam etmesi Arsan’ı zor durumda bıraktı ve Arsan adaylık sürecini tamamlayamamış oldu.

Çiftçi Basın Toplantısı Düzenledi
TOSFED Başkanlığı için seçimde yarışacak Satvet Çiftçi, Yönetim Kurulu’nda yer alacak Burcu Çetinkaya, Erol Hülagü, Hilmi Orbay, Mehmet Besler, Mithat Diker, Muharrem Çelik, Oyman Atabay, Selim Topaloğlu, Tuna Arsay ve Volkan Işık’ın da hazır bulunduğu bir basın toplantısı ile seçim öncesi son bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdi.

TSYD Levent Tesisleri’ndeki toplantıda “Büyük TOSFED” olarak belirledikleri yeni oluşumun seçimi kazanması halinde Ana Statü’de adil temsil ilkesine bağlı kalarak değişiklikler yapacaklarını, sporcuların desteklenmesi konusunda yeni şampiyonalar açılacağını, lisans bedellerinin aşağıya çekileceğini, oluşturulacak destek fonu ile yüksek maliyetli ekipmanlar konusunda sporculara destek olunacağını, yarış otomobillerinin nakliyesinin de federasyon tarafından gerçekleştirileceğini açıkladılar. Kulüplere verilecek desteklerin başında organizatör lisans bedelinin düşürülmesinin geleceği, sonrasında yarışlara atanan üst düzey görevlilerin masraflarının da federasyon tarafından karşılanacağı belirtildi. Ayrıca organizasyon yapacak kulüplere ek maddi destek sağlanacağı ve tesisleşme konusunda kulüplere destek olunacağı açıklandı.

Basın toplantısında sporcuların uluslararası başarısını arttırılması konusunda yapacakları çalışmaların sonunda Milli Takım kurularak uluslararası arenada kalıcı başarıların elde edilmesi yönünde adımlar atılacağını, sporun markalaşma sorununu farkında olduklarını ve bunun da üstesinden gelmek için çalışacaklarını, idari yapının iyileştirilmesi amacıyla daha önce açıkladıkları her branştan sorumlu yönetim kurulu üyelerinden sorumlu olacak kişinin Aytaç Kot olacağını açıkladılar.

Off-Road kulüplerinin çoğalması ve kulüp yöneticilerinin eğitimi konusunda hassas olduklarını açıklayan Satvet Çiftçi yeni kurulan Off-Road kulüpleri için federasyon dahilinde bir ekip kurulacağını ve kurulan bu ekibin yeni kulüplerin yarışları organize etme konusunda yaşadığı sıkıntıları gidermek için kulüplere destek olacağını belirtti.

Ercan Kazaz, Demir Berberoğlu’nun Listesi’nde
Kariyerinde 4 kez Türkiye Ralli Şampiyonluğu, 1 kez Balkan Ralli Şampiyonluğu, 1 kez Türkiye Pist Şampiyonluğu ve 1 kez Türkiye Ralli Super 1600 Şampiyonluğu bulunan tecrübeli rallici Ercan Kazaz, 9 Kasım 2012 tarihinde yapılacak olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu TOSFED 3.Olağan Genel Kurulu öncesinde, başkan adayı Demir Berberoğlu’nun ekibinde yönetim kurulu üyesi adaylığını açıkladı.

Ercan Kazaz yaptığı son açıklama ile Kerem Üstünkaya’ya ait Bonus Parkur Racing’deki danışmanlık ve pilotluk vasıflarına son verdiğini de ilan etti.

9 Kasım 2012 tarihinde gerçekleştirilecek olan Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) 3. Olağan Genel Kurulu Ankara Aktif Metropolitan Hotel’de saat 12:00 itibariyle başlayacak.

Son Haberleri :

Zafer Ağabey…

Türk otomobil sporlarının gerçek emekçilerinden Zafer Vatansever de bu dünyadaki serüvenin sonuna

WRC de ‘eridi’

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışı Liepaja Rallisi ‘olumsuz’ hava şartları nedeni ile

ERC ‘eridi’

Avrupa Ralli Şampiyonası (ERC) 2016 sezonunda kış rallilerinden nasibini alamıyor. Geçen senenin
Yukarı Git