Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 774

    Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/customer/www/rallidergisi.net/public_html/wp-content/themes/fox/inc/template-tags.php on line 789

Uluslararası Autosport Fuarı Başladı

Kategori : Sait Kuş

Birmingham’da duzenlenen Avrupa’nın en büyük motorsporları fuarı Autosport International Fuarı’nda ilk gün sadece profosyonellere açık olsa da yine de yoğun ilgi gördü.

Toplam 16 farklı ülkeden katılımın olduğu fuarda, katılımcıların 17’si Amerika Birleşik Devletleri, 13’ü İtalya, 10’u Almanya’dan katılırken Belçika, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Yunanistan, Litvanya, Hollanda, Portekiz ve İsveç’ten de katılımcılar listede yerini aldı. Bunlarin haricinde Avustralya, Hong-Kong, Malezya, Yeni Zelanda ve Tayvan’dan da gelen katılımcılar da fuara renk kattı.

20150108_114414

Türkiye adına en değerli katılımcı kuşkusuz First Corner oldu. First Corner, Dünya Rallikros Şampiyonası’nda destek yarışı olarak düzenlenen ve Avitas Motorsport’un ürettiği Supercar Lites yarış otomobillerinin kullanıldığı RX Lites serisini düzenleyen şirket. First Corner standında 2014 RX Lites sezonunda zafere ulaşan Kevin Eriksson da yer alıyor. Avitaş Motorsport Direktörü Halid Avdagiç ve Olsberg MSE’nin sahibi Andreas Eriksson ile Avitaş mühendislerinden Kerem Orak da ziyaretçilerin yoğun ilgisine cevap veriyorlar.

20150108_162255

Fuarda yer alan İngiltere Drift Şampiyonası standında yer alan Lassa brandingli yarış otomobili de bir anda karşımıza çıkınca farklı duygular hissediyoruz. Otomobilin sadece dışında değil koltuklarında da Lassa logosunun yer alması Türk firmasının yurtdışında ciddi adımlarla hedef büyüttüğünü gösteriyor.

Fuarda Dünya Şampiyonası yarışlarında boy gösterenlerin yanı sıra yedek parça satıcılarından üniversitelerin motorsporları bölümleri de yer alıyor. Ziyaretçi profili ise kucaktaki bebeklerden bastonu ile standların arasinda gezinen yaşlı çiftlere kadar geniş bir yelpazeye sahip.

Fuarda yer alan ve Historic olarak sergilenen yarış otomobilleri de ilgi odağı olmaya devam ediyor. Colin McRae’nin Subaru’su da bunlardan birisi.

20150108_151908
Uluslararası Autosport Fuarı’nın ilk iki günü profesyonel ziyaretçilere açık, Cumartesi ve Pazar günü halka açılacak standlara ilgi daha da artacak. Özellikle hafta sonunda düzenlenen canlı gösteri yarışlarında yer alacak Dünya Rallikros Şampiyonu Petter Solberg de fuarda büyük ilgi görüyor. İlk gün Autosport Stage’de Dünya Rallikros Şampiyonası’nın pazarlayıcı şirketi IMG’nin yöneticisi Martin Anayi ile sahneye çıkan Solberg soruları cevapladı. Solberg bu sezon için ralli seçeneğinin de önüne geldiğini ancak elde ettiği “İlk Rallikros Dünya Şampiyonluğu” olmasının ona onur verdiğini ve bunu korumak için yeniden yarışması gerektiğini düşündüğünü belirtti.

Uluslararası Autosport Fuarı 11 Ocak gününe kadar Birmingham NEC Fuar alanında devam edecek.