Karting, Klasik Otomobil, Baja, Off-Road… Motorsporlarında Bu Hafta Sonu Neler Var?

Kategori : Haberler

Bu hafta sonu düzenlenecek motorsporları yarışlarını sizin için derledik. Karting’de sezon Körfez’de final yaparken, Düzce’de Baja, Ordu’da Off-Road yarışlarının yanısıra Klasik Otomobillerin mücadele edeceği 100.Yıl Cumhuriyet Rallisi de İstanbul’da düzenlenecek.

Karadeniz Off-Road Kupası, Ordu’da Final Yapıyor

TOSFED 2023 Karadeniz Offroad Kupası’nın final ayağı, Ordu Gezenbilir Offroad Spor Kulübü’nün öncülüğünde, Ordu Valiliği, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Spor Toto’nun desteğiyle 25-26 Kasım tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Sezonun final yarışı, 23 araç ve 46 sporcu ile 25 Kasım Cumartesi günü Ordu Büyükşehir Belediyesi önünde saat 15:30’da seremonik start ile başlayacak.

Yarış, Kayabaşı Mahallesi’nde, Ordu Melet Irmağı havzasında kurulan seyirci etabında 26 Kasım Pazar günü saat 10:30’da başlayacak.

Baja Prusias, Düzce’de Düzenleniyor

Bu yıl ulusal seviyeye yükselen offroad dalı bajanın yeni etkinliği Baja Prusias, 24-26 Kasım tarihlerinde Düzce Offroad Spor Kulübü (DOSOD) organizasyonuyla düzenlenecek. 2023 Türkiye Baja Şampiyonası’nın üçüncü yarışı, 24 Kasım Cuma günü saat 15.00’de Düzce Valiliği önünde seremonik start ile başlayacak.

ICRYPEX, Düzce Valiliği ve Düzce Belediyesi’nin desteğiyle gerçekleşecek yarış, 25 Kasım Cumartesi günü saat 09.30’da başlayacak. Ekipler, 70.65 km uzunluğundaki Akçakoca Bey etabını iki defa tamamlayacak. Yarışın ikinci günü, 26 Kasım Pazar sabahı 09.40’ta başlayıp, 60.75 km uzunluğundaki Konuralp Bey etabının iki kez tamamlanmasının ardından saat 15.20’de sona erecek.

Toplamda 392,30 km uzunluğunda olan yarışın ödül töreni, aynı gün 18.00’de Düzce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonu’nda yapılacak.

Karting’de Sezon Kapanıyor

MOTUL 2023 Türkiye Karting Şampiyonası’nın final yarışı, Otomobil Sporlarında Kadın Spor Kulübü (OSKK) organizasyonuyla 25-26 Kasım tarihlerinde TOSFED Körfez Yarış Pisti’nde gerçekleşecek.

Micro, Mini, Junior, Senior ve Master kategorilerinde toplam 62 sporcunun yarışacağı etkinlik, 25 Kasım Cumartesi günü antrenmanlar ve sıralama turlarıyla başlayacak ve ardından her kategoride ilk yarışlar düzenlenecek.

Etkinlik, 26 Kasım Pazar günü 10.45’te başlayacak ikinci ve üçüncü yarışlarla devam edecek ve saat 17.20’deki ödül töreniyle sona erecek.

Klasik Otomobil Şampiyonası da Final Yapıyor

2023 Türkiye Klasik Otomobil Şampiyonası’nın final yarışı, Mercedes-Benz 100. Yıl Cumhuriyet Rallisi, Klasik Otomobil Kulübü ve ICRYPEX iş birliğiyle 24-26 Kasım’da düzenlenecek.

24 Kasım Cuma günü, İstanbul Boğazı’ndaki Çırağan Palace Kempinski’de Cumhuriyetin 100. yılına özel başlayacak yarış, katılımcıları iki gün sürecek bir yolculuğa çıkaracak. Bu yolculukta ekipler, sonbaharın muhteşem manzaralarını içeren güzergahlarda yarışacaklar. İkinci gün, 25 Kasım Cumartesi sabahı The Sign Şile Hotel & Spa’dan başlayıp, İş Bankası Kuleleri’nde son bulacak.

Ralli, 26 Kasım 2023 Pazar akşamı düzenlenecek Cumhuriyet Bayramı Balosu ile sona erecek ve böylece 2023 Türkiye Klasik Otomobil Şampiyonası’nın genel klasman ve kategori birincileri belirlenmiş olacak.

Son Haberleri :

Yukarı Git