Ken Block Hayatını Kaybetti

Kategori : Haberler

Ken Block, kar motosikleti kazasında vefat etti.

Amerika’nın en başarılı ralli sürücülerinden biri olan Block, Youtube’da yayınlanan Gymkhana Filmleri ile Dünya çapında hayran kitlesi oluşturmuştu.

Ken Block, Pazartesi günü Utah’taki evinin yakınında kar motosikleti kazası geçirerek öldü. Block’un takımı Hoonigan Racing, Pazartesi öğleden sonra geç saatlerde haberi doğruladı.

Kaza, Utah’ın Wasatch İlçesinde meydana geldi. Yerel Şerif Ofisi, Block’un dik bir yokuştan çıkarkan kar motosikletinin ters dönüp üzerine düştüğünü açıkladı.

“Kazada aldığı yaralar nedeniyle olay yerinde yaşamını yitirdiği açıklandı” ifadelerine yer verilen açıklamada, Block’un arkadaş grubu ile olay yerinde olduğu ancak kaza meydana geldiğinde yalnız olduğunu da sözlerine ekledi.

Hoonigan’dan yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi:
“Ken Block’un bugün bir kar motosikleti kazasında öldüğünü doğrulayabildiğimiz için en derin üzüntülerimizle.
“Ken bir vizyoner, bir öncü ve bir ikondu. Ve en önemlisi, bir baba ve koca.
“İnanılmaz derecede özleyeceğiz.”

Amerikan rallisinin en büyük isimlerinden biri olan Block, Hyundai i20 Coupe WRC ile sekiz yarıştan dördü kazanarak 2022’de ilk yerli şampiyonluğuna ulaşmaya her zamankinden daha fazla yaklaşmıştı.

55 yaşındaki oyuncunun önümüzdeki sezon Amerika Ralli Şampiyonası (ARA)’ya dönmesi bekleniyordu.

RalliDergisi olarak Block’un ailesine ve dünyanın dört bir yanındaki birçok sevenlerine en derin taziyelerimizi sunarız.

Son Haberleri :

Yukarı Git