Pekin-Paris Rallisi 2024: Zorlu Mücadelede İkinci Bölüm

Kategori : Haberler

Pekin-Paris Rallisi 2024’ün ikinci bölümünde, katılımcılar Çin’in zorlu yollarında ve dağlarında kıyasıya bir mücadele verdi.

Anadol STC ile mücadeleye katılan Alican Eriç / Ali Eriç, amortisörleri patlayınca zor anlar yaşadı. Urumçi’de temin ettikleri amortisörleri araçlarına taktırarak mücadeleye yeni amortisörlerle devam ediyorlar. Yaman Besen ve Tamer Kızıltan’dan oluşan ekip ise 1949 model DeSoto ile mücadelesine devam ediyor.

Gün 7 (25 Mayıs 2024)
Jiayuguan’dan Dunhuang’a kadar olan 478 km’lik etap, katılımcıları 3300 metre yüksekliğe ulaşan Qilian Dağları’na tırmandırdı. Lars Rolner ve Marco Fila’nın Porsche ile öne çıktığı bu zorlu etapta, zaman kontrol bölümünde yaşanan sorunlara rağmen Richard Walker ve Faith Douglas liderliklerini korumayı başardı.

Gün 8 (26 Mayıs 2024)
Dinlenme günü olarak geçirildi.

Gün 9 (27 Mayıs 2024)
Dunhuang’dan Gobi Kampına kadar olan 395 km’lik etapta %85 off-road sürüşü vardı. Hans-Ulrich Wartenweiler ve Verena Simmen’in karter korumasının kırılması ve vites kutusu arızası, Steven Snauwaert ve Robert Hinkriks’in aks kırılması ve Federico Grom ve Filippo Basolo’nun amortisör kırılması gibi mekanik sorunlar günün önemli olaylarıydı. Gün, kampın yakınında görülen bir kum fırtınasıyla sona erdi.

Gün 10 ve 11 (28 Mayıs 2024)
Gobi Kampı’ndan Urumçi’ye kadar olan 342 km ve 542 km’lik etaplar sırasında, 55 mph hızla esen rüzgarlar nedeniyle kamp alanı güvenli bulunmadı ve katılımcılar otelde konakladı. Ertesi gün, hava sakinleşti ve katılımcılar Büyük Deniz Yolu Ulusal Parkı’nın keyfini çıkardılar. Richard Walker ve Faith Douglas, liderliklerini sürdürürken Andy Buchan ve Mike Sinclair ikinci sıraya yükseldi. Lars ve Annette Rolner, Klasik kategoride liderliğini korudu.

Gün 12 ve 13 (30 Mayıs 2024)
Urumçi’den Orman Parkı Kampı’na ve ardından Khorgas’a kadar olan 449 km ve 343 km’lik etaplar, büyük ölçüde transit geçişlerle geçti. Urumçi’den çıkışta yoğun trafik ve tarım arazilerinde yapılan navigasyon dikkat çekti. Tian Shan Dağları’ndaki kamp, Çin’deki son kamp noktası olarak muhteşem bir manzara sundu. Richard Walker ve Faith Douglas, genel klasmanda liderliğini sürdürdü. Andy Buchan ve Mike Sinclair ikinci sırada yer alırken, Lars ve Annette Rolner Klasik kategoride liderliklerini korudular. Ralli, ertesi gün Kazakistan’a geçiş yapacak.

Bu dönemde yaşanan zorlu koşullar ve heyecan verici gelişmelerle Pekin-Paris Rallisi 2024, katılımcılar ve izleyiciler için unutulmaz anlar yaşatmaya devam ediyor.

Son Haberleri :

Yukarı Git