İlayda Hancı Korkut, Off-Road’a Antalya’da Geri Dönüyor

Kategori : Off-Road

BANTBORU’nun Birleşmiş Milletler Kadınların Güçlenmesi Prensipleri angajmanı kapsamında destek verdiği, Türkiye’nin tek kadın Off-Road S1 Sınıf Birincisi İlayda Hancı Korkut, iki yıllık bir aranın ardından ulusal şampiyona yarışlarına geri dönüyor. 

Otomotiv ve beyaz eşya endüstrileri için boru üretiminde Türkiye’nin lider, Dünya’nın ise ilk 5 üreticisinden biri BANTBORU sponsorluğunda hayata geçen ve başarı çıtasını sürekli yükselten BANTBORU Off-Road Team, Mitsubishi L200 araçlarıyla 2022 yılında Ulusal Off-Road Şampiyonası ve TransAnatolia Rally Raid yarışlarında rekabete katılacak.

Pandemi önlemleri kapsamında yarış gerçekleştirilmeyen 2020 yılının ardından, 2021 yılında anne olan ve yarışlara ara veren BANTBORU Off-Road Team pilotu İlayda Hancı Korkut, 2022 Ulusal Off-Road Şampiyonası’nın tüm ayaklarına pilot olarak katılacak. İlayda Hancı Korkut’a co-pilot koltuğunda, her zaman olduğu gibi eşi Batuhan Korkut eşlik edecek.

Ulusal şampiyonanın ilk ayağı, 25 – 27 Mart tarihleri arasında Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün destekleriyle Antalya Offroad Motor Sporları Kulübü tarafından gerçekleştiriliyor. 25 Mart Cuma günü, idari ve teknik kontrollerin ve antrenmanların ardından, saat 14.30’da Konyaaltı Kent Meydanı’nda start seremonisi gerçekleşecek. 26 Mart Cumartesi sabahı 08.30’dan itibaren Dedeoğlu Orman etabı dört kez geçilecek. 27 Mart Pazar günü ise 11.00’den itibaren Dokuma Park’ da Clause Tohum Seyirci Etabı koşulacak. Yarış, Pazar günü saat 18.30’da Neşet Ertaş Sivil ve Toplum Kuruluşları Merkezi’nde gerçekleşecek ödül töreni ile son bulacak.

Son Haberleri :

Offroad’da Görkemli Final

PETLAS 2023 Türkiye Offroad Şampiyonası’nın heyecanlı finali Kahramanlar Offroad Kulübü’nün öncülüğünde ve
Yukarı Git