Grönholm Yeni Sezona Hazır

Kategori : Dünya Rallikros Şampiyonası

Niclas Grönholm, Construction Equipment Takımı ile sözleşmesini uzatmasının ardından, 2023 FIA Dünya Ralli Kros Şampiyonası’ndaki sekizinci tam sezonuna geri dönüyor.

2019’dan bu yana bir Dünya RX önde gelen sürücülerinden Grönholm apandisit krizi yüzünden iki yarışa katılamayınca muhtemelen şampiyonluk şansını da rafa kaldırmıştı.

İki kez FIA Dünya Ralli Şampiyonu Marcus Grönholm’un oğlu olan 26 yaşındaki Fin sürücü son dört sezonda birer kez zafer kazanma başarısını göstermişti. Geçen yaz CE Bayi Takımı ile Portekiz’deki Montalegre’de zafer kazandı ve kariyerindeki en iyi üçüncülük sonucuna ulaşarak toplamda dört kez podyuma çıkmıştı ama 2023’te hedefi daha da yüksek.

“Gerçekten motive olmama neden olan, dünyayı değiştiren Dünya RX yolculuğumuzda ilerlemeye devam etmek için güvenli sürdürdüğüm için çok heyecanlıyım,” dedi Grönholm.

“Takım için güçlü bir ilk sezon geçirdik, ancak en üstte olana kadar hiçbir zaman tatmin olmam. Bu da kış boyunca çok sıkı çalıştığımız şey. Rakiplerimiz bu sezon da kesinlikle zor olacak, ancak hedeflerimize ulaşmak için ciddiyetle çalışmaya devam ediyoruz. PWR RX1e’nin direksiyonunun arkasına geçmek için sabırsızlanıyorum!”

CE Bayi Takımı, 2022’de Dünya RX’te ilk kez mücadele etti ve Takımlar sıralamasında üçüncü oldu. İsveçli takım, Grönholm’u yeniden onaylayarak, sporun uluslararası zirvesinde yarışmaya olan uzun vadeli taahhüdünü vurguladı.

“Takım olarak ilk sezon için belirlediğimiz hedeflere ulaştık, yarış kazandık, genel olarak ilk üçe girdik ve daha çeşitli ve sürdürülebilir bir motor sporları dünyasını vurguladık,” yorumunu yapan Takım Müdürü Jussi Pinomäki, “ancak henüz tatmin olmadık. Hem pistte hem de dışında sınırları zorlamaya devam edeceğiz. Gelecek elektrikli, kapsayıcı ve heyecan verici olacak.” dedi.

Son Haberleri :

Yukarı Git