Abant’ın En Hızlısı Alkan Erden

Kategori : Bülten/Türkiye Tırmanma Şampiyonası

Türkiye Tırmanma Şampiyonası 4. Ayağı olan, Abant Tırmanma Yarışı, Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından 22 Temmuz Pazar günü Bolu Abant’ta organize edildi.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası 4. Ayak Yarışı, Ankara Otomobil Sporları Kulübü (ANOK) tarafından 22 Temmuz 2012 tarihinde; gelenekselleşen Bolu Abant parkurunda organize edildi. 3 farklı kategoride 7 yarışmacının mücadele ettiği yarış, sıcak bir havada keyifli bir mücadeleye sahne oldu. Parkurun son 1200 metresinde yapılan yol kalitesini geliştirme çalıştırmaları, yarışmacılardan olumlu tepkiler aldı.

Kategori 1’de Genpower Rally Team pilotu Ankaralı Ender KOZLU bu sezonki ilk birinciliğini kazanarak şampiyona lideri ile puan farkını 10’a indirdi. Kategori 1 lideri Ahmet Salih KANDEMİR ise ikinci bitirdiği yarışta önemli puanlar topladı. Kategori 1’in üçüncülük podyumunda ise Hakan SOLAY yer aldı.

Bir diğer Ankaralı pilot Kadir Murat ALTINTAŞ, Kategori 2’de elde ettiği birincilik ile Türkiye Şampiyonluğunu matematiksel olarak garantilemiş oldu. Kategori 2’de start alan diğer yarışmacı Turgay ÖZDEMİR ise Fiat Palio’su ile ikinci oldu.

Kategori 3’de lider durumda olan Pegasus Racing pilotu Alkan ERDEN ilk çıkışta yaptığı 02:48,20’lik derecesi ile günün en iyi zamanına imza attı. Üç çıkışın toplamında da hem Kategori 3 hem de genel klasmanda en hızlı olma başarısını elde etti. Ankaralı pilotlardan Cem ŞİT ise Kategori 3’de ikincilik kürsüsünün sahibi oldu.

Ankaralı sporcuların ön plana çıktığı yarışta toplam 7 yarışmacı stat alırken, 120 kişilik bir kadro görev aldı. Bolu Valiliği, Bolu Belediyesi, Mudurnu Belediyesi, Bolu Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü, Karayolları Şube Şefliği, BOLOFF kulübü ve ANOK gönüllü kadrosu organizasyonun başarı ile gerçekleşmesinde önemli rol oynadı.

Türkiye Tırmanma Şampiyonası 11 – 12 Ağustos 2012 tarihlerinde Kocaeli Otomobil Sporları Kulübü tarafından organize edilecek Kartepe Tırmanma Yarışı ile devam edecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git