Buharkent’te Liderler Değişti

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası

ICRYPEX ana sponsorluğundaki 2024 Oyman Atabay sezonu, Ege Otomobil Spor Kulübü (EOSK) tarafından 25-26 Mayıs tarihlerinde Aydın’da gerçekleştirilen Buharkent Tırmanma Yarışı ile devam etti. 2024 AVIS Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın üçüncü ayağı olan ve Buharkent Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen yarışta, beş ayrı kategoride toplam 32 sporcu mücadele etti.

Yarış, 7,59 kilometre uzunluğundaki parkurda iki çıkış üzerinden koşuldu. Kategori 1’de, Atış Motorsport’tan Mehmet Gökseven günün en hızlı ismi olurken, aynı takımdan Faruk Sayın ikinci ve GP Garage My Team’den İlker Aktaş üçüncü oldu. Kategori 2’de, Atış Motorsport’tan Engin Apaydın birinci olurken, Ayhan Germirli ikinci, Atış Motorsport’tan Metehan Üstükarcı ise üçüncü sırada yer aldı. Kategori 3’te, Atış Motorsport’tan Burak Dalkılıç birinci, Ege Asal Motorspor’dan Murat Çetin ikinci ve Hypco Neo Motorspor’dan Tolga Çapkınoğlu üçüncü oldu.

Kategori 4’te, GP Garage My Team’den Sinan Soylu birinci oldu ve 05.23,26 ile günün en iyi zamanını yaptı. Hypco Neo Motorspor adına ilk resmi startını alan Betül Gözde İlter ikinci sırayı alırken, Yusuf Çiçek üçüncü oldu. Kategori 5’te, Bahadır Sevinç birinci, Ege Asal Motorspor’dan Deniz Dursun ikinci sırada yer aldı. Yarışın takımlar birincisi Atış Motorsport olurken, bu sonuçlar şampiyona puan durumunda dengeleri değiştirdi ve bazı liderlikler el değiştirdi.

Buharkent’te dördüncü kez düzenlenen yarışın ardından, kadınlar klasmanında Kategori 1’de Serap Kotan, Kategori 2’de Ecenur Yiğitler ve Kategori 4’te Betül Gözde İlter birinci oldular. Mahalli klasmanda ise; Kategori 1’de İsmail Cabacı, Kategori 3’te Murat Çetin ve Kategori 4’te Yusuf Çiçek birinci oldu.

2024 AVIS Türkiye Tırmanma Şampiyonası, 29-30 Haziran tarihlerinde Kütahya’da Frigya Spor Kulübü tarafından düzenlenecek dördüncü yarış ile devam edecek.

Son Haberleri :

Yukarı Git