AVIS 2023 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda Sezon İstanbul’da Sona Erdi

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası

İstanbul Otomobil Spor Kulübü’nün (İSOK) ICRYPEX’in katkılarıyla düzenlediği AVIS 2023 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın yedinci ve son ayağı, Mapfre Sigorta sponsorluğunda gerçekleşti. Teke–Yeni Darlık Köyü arasındaki 5.200 metrelik parkurda koşulan bu önemli yarış, otomobil sporları tutkunlarının büyük ilgisini çekti.

Yarış, 5 farklı kategoride 19 sporcunun kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Kategori 1’de Atış Motorsport takımından Sevcan Sağıroğlu zirveye çıkarken, Özgür Şenyüz ikinci ve Nusret Bayraktar üçüncü sırayı aldı. Atış Motorsport’un bir başka başarısı Kategori 2’de Engin Apaydın’ın günün en hızlı ismi olmasıyla geldi. Kategori 3’te ise yine Atış Motorsport’tan Burak Başlık birinci oldu; Murat Soyçopur ikinci, GP Garage My Team’den Eda Soylu ise üçüncü sırayı elde etti.

Kategori 4’te GP Garage My Team’den Cem Yalın, hem birinciliği kazandı hem de 02:43,99’luk derecesiyle günün en iyi zamanını kaydetti. Takım arkadaşı Sinan Soylu ikinci, Neo Motorspor’dan Kübra Denizci Keskin ise üçüncü oldu. Ülkü Motorsport’tan Bahadır Sevinç, Kategori 5’te İstanbul’daki birincilik serisini sürdürdü; Ertekin Tekneci ikinci, Burak Söğüt ise üçüncü oldu.

Atış Motorsports takımının takımlar birinciliğini kazandığı yarışta, kadınlar klasmanında Sevcan Sağıroğlu (Kategori 1), Eda Soylu (Kategori 3) ve Kübra Denizci Keskin (Kategori 4) birincilikleri paylaştı. Mahalli klasmanda ise Özgür Şenyüz (Kategori 1), Gizem Filiz (Kategori 2), Serkan Şefik (Kategori 3) ve Bahadır Sevinç (Kategori 5) birinciliklere ulaştı. Bu heyecan verici yarış, tırmanma şampiyonasının son ayağını unutulmaz kıldı.

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: