Burdur, Otomobil Sporları ile Tanışıyor

Kategori : Türkiye Tırmanma Şampiyonası

2014 Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda sezonun 6. Yarışı bu haftasonu Antalya Motorsporları Kulübü tarafından Burdur’un Kemer ilçesinde düzenleniyor.

Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından düzenlenen Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nın altıncı ayağı olan Kemer Akpınar Tırmanma Yarışı, 06-07 Eylül tarihlerinde Burdur’un Kemer ilçesinde organize ediliyor.

Kısa adı AMK olan Antalya Motorsporları Kulübü tarafından Banio Yapı Market, Burdur Ticaret Borsası, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası, Burdur Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği sponsorluğunda düzenlenecek olan organizasyon, Burdur’un Kemer ilçesi ile Akpınar yaylası arasında kalan 4.8 km parkurda koşulacak. İzmir, Bursa, Antalya, İstanbul, Ankara illerinden yüksek katılım beklenen yarış, 4,8 km lik parkurun 3 kez geçilmesinden oluşuyor.

6 Eylül Cumartesi günü 14:30-17:30 saatleri arasında Kemer Belediyesi Kapalı Pazar yerinde yapılacak olan teknik kontrolle başlayacak olan organizasyon saat 18:30 da yine aynı yerden verilecek olan seremonik startla resmen başlayacak.

7 Eylül Pazar günü sabah saat 9:00 dan itibaren 2 çıkış antreman 3 çıkış yarış olmak üzere toplamda 5 kez parkuru geçecek otomobiller akşam saat 18:30 da finiş podyumuna ulaşacaklar.

Bu yarış öncesinde Türkiye Tırmanma Şampiyonası’nda Kategori 1’de Fiat Palio ile Ali Can Topak, Kategori 2 de Citroen Saxo VTS ile Egemen Çivicioğlu, Kategori 3’te Ford Fiesta ST ile Taner Canbolat, Kategori 4’te Opel Corsa S1600 ile Taner Şengezener, Kategori 5’te Mitsubishi Evo9 ile Kadir Murat Altıntaş, Kategori 6 da Skoda Fabia Kit Car ile Ümit Ülkü lider durumda bulunuyorlar.